Pegasus’tan Kazakistan Ortaklığı Konusunda Açıklama

0
146

Pegasus’tan Kazakistan Ortaklığı Konusunda Açıklama

Pegasus

Pegasus Havayolları, Kazakistan merkezli düşük maliyetli tarifeli hava taşımacılığı faaliyetlerinde bulunmak amacıyla JSC Stock Investment Fund of Venture Investments Green Invest yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadığını duyurdu.

 

AÇIKLAMA:
Şirketimizin Kazakistan merkezli düşük maliyetli tarifeli hava taşımacılığı faaliyetlerinde bulunmak amacıyla bir ortak girişim yatırımı gerçekleştirilmesi için JSC Stock Investment Fund of Venture Investments Green Invest ile 31.12.2015 tarihine kadar çalışmalarda bulunmak üzere anlaştığı 18.12.2014 ve 29.06.2015 tarihli özel durum açıklamalarımız ile duyurulmuştu. Taraflar arasındaki görüşmeler devam etmekle birlikte 31.12.2015 tarihi itibarıyla ortak girişim yatırımı gerçekleştirilmesine yönelik herhangi bir anlaşma sağlanmamıştır.

Our engagement in negotiations with JSC Stock Investment Fund of Venture Investments Green Invest for setting-up a joint venture investment by December 31, 2015 with the aim of conducting low cost scheduled air transportation in/from/to Kazakhstan had been announced through our material event disclosures dated December 18, 2014 and June 29, 2015. Negotiations between the parties continue without any agreement on the implementation of the joint-venture project as of December 31, 2015.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

https://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=493508

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 2 =