Pegasus’tan iptal açıklaması

0
62
pegasus uçakPegasus Havayolları, dünkü hava şartları ve yağıştan dolayı iptal edilen seferlerine ilişkin bir açıklama yayınladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, iptaller nedeniyle HEAŞ‘tan bir gün için pist çalışmaların durdurulmasının istendiği ancak kurumdan olumlu yanıt alınamadığı belirtildi.
İşte Pegasus’un açıklaması:
16 Haziran 2015 Salı günü İstanbul’da yaşanan yağıştan dolayı seferlerimizde aksaklıklar ve iptaller meydana gelmiştir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin, bu yağışlardan dolayı İstanbul hava sahasındaki trafiği yavaşlatması, uzun gecikmelere sebebiyet vermiş ve 14 uçuşumuz iptal edilmiştir. 

Aynı zamanda, 4 Mayıs 2015’ten bu yana İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pist bakım ve onarım çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalardan dolayı, Sabiha Gökçen pisti dün gece de bakım için kapanmıştır. Bu kapalılık nedeniyle, 12 uçuşumuz inişini gerçekleştirememiş ve 5 uçuşumuzun karşı meydanlarda bekletilmesi zorunluluğu doğmuştur.

Dünkü yağış nedeniyle, misafirlerimizin mağdur edilmemesi amacıyla sadece düne mahsus olmak kaydıyla,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesi’ne (HEAŞ) kapalılık süresi ile ilgili esneklik yapılması veya bugüne özel olarak çalışmanın durdurulması talebinde bulunulmuş, ancak tüm ısrarlarımıza rağmen olumlu cevap alınamamıştır.

Bu sebeple Şirketimiz uçuşlarında 3.675 misafirimizin mağduriyeti söz konusu olmuştur.

Bundan sonra da benzer aksaklıkların yaşanmaması adına ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli girişimleri ısrarla sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.