Pegasus yolcuları çileden çıktı

0
106
pegasus yolcuları
Pegasus’un Antalya-İstanbul seferininin 12 saatten fazla gecikmeye uğraması yolcuları adeta çıldırttı. Başlayan tartışma zaman zaman kavgaya dönüşürken, polis ve Pegasus yetkilileri yolcuları sakinleştirmekte zorluk çekti.

Dün yaşanan hava şartlarından dolayı bazı uçuşları rötar ve iptale uğraması yolcuları çileden çıkardı.

Pegasus’un Antalya-İstanbul seferininin 12 saatten fazla geikmeye uğraması yolcuları adeta çıldırttı. Başlayan tartışma zaman zaman kavgaya dönüşürken, polis ve Pegasus yetkilileri yolcuları sakinleştirmekte zorluk çekti.

Antalya-İstanbul seferini yapacak olan uçağın uçuşunda yaşanan yaklaşık 12 saatlik rötar yolcuları çileden çıkardı. Polisle tartışan bazı yolcuların sinir krizi geçirdiği iddia edildi. Aksamaya ve sefer iptaline hava muhalefeti ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bakım onarım çalışmalarını sebep gösteren firma, aynı gece 3 bin 675 yolcunun mağdur olduğunu duyurdu.

Edinilen bilgiye göre, saat 21:40’ta Sabiha Gökçen Havalimanı‘na inmek üzere havalanacak olan Antalya-İstanbul uçağının uçuş saati, Atatürk Havalimanı’na yıldırım düşmesi ve bütün uçuşların Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havilamına aktarılması sebebiyle 23:15’e çekildi. Ancak daha sonra uçuş saati 00:05’e, ardından da 05:00’e alındı. Ertelemeler sonucu gerilen yolcular, havayolu yetkilileriyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine havayolu şirketi yolcuları otellere yerleştirilebileceğini söyledi.

Ancak otellere geçişin uzun sürecek olması ve sabah 05:00 uçağı için tekrar havalimanına geleceklerini düşünen yolcular bu teklifi kabul etmedi. Yine uçuşları saatinde gerçekleşmeyen yolcular havalimanında beklerken Pegasus Havayolları’na ait başka bir uçağın 06.00’da İstanbul’a uçtuğunu öğrenince tartışma yeniden alevlendi.

Aprona çıkarak kapının önünde eylem yapan yolcuları polis ve Pegasus Havayolları görevlileri ikna etmeye çalıştı. Daha sonra bir uçağa bindirilen yolcular, 1,5 saat bekledikten sonra uçağın arızalı olduğunun söylenmesi üzerine çileden çıktı. İddiaya göre bazı yolcular sinir krizi geçirdi ve başka Havayolları’na ait uçaklarla İstanbul’a gönderildi.

Geçen Akşam 21:40’ta havalanması planlanan uçağın yolcuları ise, kavgaya varan tartışmalar sonrasında 09:50’de yine Pegasus Havayolları’na ait bir uçakla İstanbul’a uçabildi. Yolcuların, havayolu şirketinin iade bilet teklifini kabul etmeyeceği ve tazminat davası açmaya hazırlandıkları öğrenildi.

Ulaşımonline

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here