PEGASUS ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

0
219

Pegasus, MIXX Yarışması’nda Gümüş ve Altın Mixx ödüllerinin sahibi oldu

Pegasus Hava Yolları, 2011 yılından beri yeni uçaklarına misafirlerinin kız çocuklarının ismini vererek sürdürdüğü ve 2015 yılında bir kız çocuğunun çizdiği “Hayalindeki Tatil” resmini en yeni Boeing 737-800 uçağının üzerine boyadığı Dünyanın En Güzel Hediyesi (DEGH) projesiyle, uluslararası dijital iletişim dünyasının seçkin ödüllerinden olan MIXX yarışmasında Online – Offline Entegrasyon kategorisinde Gümüş MIXX ödülünü aldı. Pegasus, ayrıca arama motoru kategorisinde de Google Customer Match kullanımıyla Altın Mixx kazandı.

PEGASUS ada1

Pegasus Hava Yolları, dijital reklamcılığı geliştiren ekipleri ve markaları ödüllendiren uluslararası MIXX (Marketing and Interactive Excellence) yarışmasında iki ödül birden kazandı. Dünyanın En Güzel Hediyesi ile Online – Offline Entegrasyon kategorisinde Gümüş MIXX ödülü alan Pegasus, arama motoru kategorisinde Google Customer Match kullanımıyla da Altın MIXX ödülünün sahibi oldu.

“Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası ve dijital reklam faaliyetleri ile dijital pazarlama iletişimi endüstrisinde benzeri olmayan yaratıcı çalışmaların üretilmesini hedefleyen, dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan MIXX Ödüllerini kazanmalarından büyük mutluluk duyduklarını belirten Pegasus Dijital Pazarlama Müdürü Didem Namver şunları söyledi: “Dijital iletişim ve hızla gelişen dijital kanallara odaklanmak bizim için son derece önemli. Pegasus olarak her zaman dijital tüketici eğilimlerinin takipçilerinden değil, öncü uygulayıcılarından olduk. Bu alanda yaratıcı, yeni trendleri takip ederek farklı proje ve uygulamaları hayata geçirmeye odaklanıyoruz. Dijitalde, özellikle mobil kanallarda son dönemdeki hızlı gelişmenin sunduğu olanaklardan yararlanarak misafirlerimize daha iyi bir seyahat deneyimi sunabilmek için önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın dijital alanda en önemli ödüllerden biri olan MIXX ödüllerinde karşılık bulduğunu görmekten gurur duyuyoruz.”

“Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası ödüle doymuyor

Pegasus’un yeni uçaklarına misafirlerinin kız çocuklarının ismini vererek başlattığı ve bir kız çocuğunun çizdiği “Hayalindeki Tatil” resmini en yeni Boeing 737-800 uçağının üzerine boyadığı “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası geçtiğimiz yıl dijital merkezli entegre kampanya kategorisinde Felis başarı ödülüne ve Kristal Elma Ödülleri’de Dijital kategorisinde ‘Hizmet’ dalında, Sosyal Medya kategorisinde ise ‘Ortak Yaratım ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik’ dalında iki bronz ödüle layık görülmüştü. PR ve pazarlama dünyasının en prestijli uluslararası ödüllerinden sayılan Stevie Ödüllerinde Seyahat ve Turizm kategorisinde ‘Yılın PR Kampanyası’ dalında da Gold Stevie ödülünü almıştı.

Dünyanın En Güzel Hediyesi Kampanyası Hakkında

Pegasus, filosuna yeni katılan uçaklarına Aile Bireylerinin son doğan kız çocuklarının isimlerini verme geleneğini, 2011 yılından beri misafirleri ile buluşturmaya devam ediyor. Kampanya kapsamı 2014 yılında genişletilerek ilk kez kız çocuklarına yönelik ‘Hayalimdeki Tatil’ temalı bir resim yarışması yapıldı. Yaklaşık 7400 resmin katıldığı yarışmanın birincisi, İzmir’de yaşayan 9 yaşındaki Ada Eminağaoğlu oldu. Ada’nın ismi ve hayalindeki tatilin resmi, Pegasus’un 10 Mart 2015’te filosuna katılan uçağa giydirildi. Uçağın boyanma görüntülerine linkten ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/MEe2cbUCsUg

Pegasus, plaket vermek üzere davet ettiği Ada’yı hiç beklemediği bir anda hayalindeki tatil resmiyle boyanmış uçak ile buluşturdu ve bu çok özel sürpriz buluşmayı duygusal bir video aracılığıyla misafirleriyle paylaştı. Ada’nın yaşadığı heyecan dolu anları linkteki videodan izleyebilirsiniz:https://youtu.be/8it0L9vpjT0

Pegasus Hava Yolları Hakkında

1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsemiştir. Pegasus, uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli havayoludur. Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost” (düşük maliyetli hava yolu) modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Pegasus, misafirlerini 33’ü yurt içinde, 70’i yurt dışında olmak üzere toplam 41 ülkede 103 noktaya ulaştırmakta ve İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya ve Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar USD olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verdiği tarih itibariyle Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here