Pegasus Lastik Patlaması İçin Açıklama

0
138

Pegasus uçağı bu gün Ercan Havalimanı’nda büyük bir tehlike atlatmıştı. Olayın detayları ile ilgili Pegasus’dan açıklama geldi.

Pegasus Hava Yolları’nın 02 Kasım 2015 tarihinde Ankara Esenboğa – Kuzey Kıbrıs Ercan seferini yapan PC236 sefer sayılı, TC-CPO kuyruk numaralı Boeing 737-800 uçağı, Ercan Havalimanı’na inişini tamamlamasını takiben ön dikme lastiğinin patlaması nedeniyle pistte hareketsiz kalmıştır. Misafirlerimiz normal usulle, otobüslerle terminale alınmıştır.

Uçağın pistte kalması nedeniyle Ercan Havalimanı geçici bir süreliğine iniş ve kalkışa kapatılmıştır. Pegasus Hava Yolları’nın teknik ekipleri Ercan iniş ve kalkışlı seferlerin etkilendiği bu durumu hızlıca sona erdirmek için uçaktaki çalışmalarına başlamışlardır.

Pegasus Hava Yolları olarak, Ercan çıkışlı ve varışlı seferlerden yaşanabilecek gecikmelerden dolayı  son derece üzgün olduğumuzu belirtir, bilet değişikliği ya da iadesi yapmak isteyen misafirlerimize  çağrı merkezi üzerinden hizmet verdiğimizi kamuoyununun bilgisine sunarız.

Source: AirlineHaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here