Pegasus Band, Cannes Fim Festivali’nde Pegasus’u ve Türkiye’yi temsil edecek

0
103

1460803625_G__rsel1Pegasus Band, Ofisten Sahneye Yarışması’nın birincisi olarak Cannes’a kanat açtı

“Ofisten Sahneye” yarışmasında Türkiye’nin en önemli şirketlerinin kurduğu orkestralarla yarışan Pegasus Band, seyircilerden ve jüriden tam puan alarak, yirmi altı şirket arasında yarışmayı birincilikle bitirdi. Pegasus Band orkestrası ayrıca en iyi uyum ödülünü, grubun solisti Hürol Herkesecan ise toplam kırk solist arasından en iyi yorumcu ödülünü aldı. Geceden üç ödülle dönen Pegasus Band, Cannes Fim Festivali’nde Pegasus’u ve Türkiye’yi temsil edecek.

2011 yılından bu yana şirket çalışanlarından oluşan orkestraların kıyasıya rekabetine sahne olan Ofisten Sahneye Müzik Yarışması’nda final heyecanı oldukça çekişmeli geçti. Pegasus Hava Yolları’nın kabin ve insan kaynakları departmanlarında çalışan Aile Bireylerinden Kurulu Pegasus Band, başarılı performansı ve izleyicilere sundukları güzel müzikler sonucunda birinciliği göğüsledi.

Pegasus Band, Mürekkep İstanbul’da gerçekleştirilen Ofisten Sahneye müzik yarışmasında, seyircilerin yanı sıra müzisyen, aranjör, yapımcı ve DJ’lerden oluşan deneyimli jüriden aldığı yüksek puanla müzik alanındaki başarısını kanıtladı.

Pegasus’un Kabinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, Pegasus Hava Yolları’nı temsilen yarışmaya katılan Pegasus Band için, “Pegasus Aile Bireylerimizin kazandıkları bu ödülle takım çalışması ve sosyal aktiviteler alanlarında başarılarını perçinlediklerini düşünüyorum. Pegasus Band üyelerini sergiledikleri başarılı performanstan dolayı tebrik ediyor, müzik alanındaki başarılarının devamını diliyorum”dedi.

Cannes Film festivalinin ev sahipliğini üstlenen Palais des Festivals et des Congrès de Cannes bu yıl Ofisten Sahneye Yarışması’nın birincisi olan grubun tüm elemanlarını ağırlıyor. Pegasus Band orkestrası üyeleri Pegasus’u ve ülkemizi temsilen Cannes Fim Festivali’ne katılacaklar.

1460803631_G__rsel2Pegasus Band Ekibi; Vokalde Kabin Amiri Hürol Herkesecan, Gitarda Kabin Amiri Erinç Vatansever, Gitar ve Vokalde Kabin Memuru Burak Yaman, Davulda Kabin Memuru Alican Gülpınar, Perküsyonda Kabin Memuru İsmail Hakkı Yener, Klarnette Kabin Memuru Kaan Gülden, Bas Gitarda İnsan Kaynakları Departmanı’ndan Onur Yörük ve Bağlamada Kabin Memuru Yunus Emrah Boyraz’dan oluşuyor.

Pegasus Hava Yolları Hakkında

1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsemiştir. Pegasus, uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli havayoludur. Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost (düşük maliyetli hava yolu)” modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Pegasus, misafirlerini 33’ü yurt içinde, 70’i yurt dışında olmak üzere toplam 41 ülkede 103 noktaya ulaştırmakta ve İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar USD olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verdiği tarih itibariyle Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here