Özyeğin Üniversitesi'yle Pegasus Hava Yolları el sıkıştı

0
144

Pegasus Hava Yolları ve Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu’yla, geleceğin pilotlarını birlikte yetiştirecek. 4 Yıllık eğitimin ardından Özyeğin’den mezun olan pilotlar Pegasus tarafından istihdam edilecek.

 

İş modeli ve yenilikçi uygulamalarıyla Türk havacılık sektörünün gelişmesinde ve değişmesinde önemli rol oynayan Pegasus Hava Yolları, yeni bir işbirliğine daha imza attı. Pegasus Hava Yolları, iş dünyası ve sektörlerle iç içe gerçekleştirdiği çalışmalarıyla eğitim dünyasına yeni bir yaklaşım getiren Özyeğin Üniversitesi’yle eğitimde ortak hareket edecek. Gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda dört yıllık lisans eğitimini tamamlayıp pilot olmaya hak kazananlar arasından belirlenecek adaylara, Pegasus tarafından TİP eğitimi verilecek. Mezuniyet sonrası iş fırsatı ise oldukça fazla.

SİMÜLATÖR

Bu eğitimler kapsamında bugüne kadar bin 500’den fazla kişiye eğitim veren Pegasus Hava Yolları’nın 42 uçuşla sunduğu eğitimleri için aynı zamanda bir de Boeing simülatörü bulunuyor. 7 yıllık süre içerisinde filoya katılacak 100 Airbus siparişiyle birlikte Airbus simülatörü alma planı da bulunuyor.

PİLOT EĞİTİMİ

Temelde dört yıllık bir uçuş eğitimi programı olan Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda öğrenciler, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda Havayolu Nakliye Pilotu ATP (A) Lisansı’na sahip olacak şekilde eğitiliyor. Öğrencilerin, uçuş eğitimlerinin yanı sıra kendilerine sunulan yoğun akademik programıyla sektörde fark yaratacak.

AKŞAM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here