Ortadoğu’luların Amerika Çıkarması

0
148

thy rekabet

Ortadoğu’daki en önemli üç havayolu olan Emirates, Qatar ve Etihad’ın Amerika’ya yaptığı uçuşların, uçak tipleri büyütülerek ve sıklıkları arttırılarak fazlalaştırılması, aynı pazarda olan Türk Hava Yolları’nın da artışa gitmesi, Amerika’nın ,devlet desteği ile haksız rekabet yaratıldığı serzenişleri, bu pazara genel bir bakış atmamızı gerektirdi.

Amerika bölgesi pazarına gösterilen ilgi, hangi havayolu ne sıklıkta uçuyor?

ME-TK sıklık

Türk Hava Yolları’nın sadece New York’a haftalık 21 uçuşu var. Emirates ise haftada 28 uçuş yapıyor JFK’ye. Qatar ve Etihad’ın 14’er uçuşları var. Emirates’in uçmadığı  Türk Hava Yolları’nın uçuşunun olduğu üç nokta var ; Montreal(YUL) Miami(MIA) ve Atlanta(ATL).

 

ME-TK_Timeline

2011’den önce bu dört havayolu tarafından 19 noktaya uçuş gerçekleştiriliyorken , 2011 yılından itibaren havayollarının uçuş noktalarına toplamda 26 nokta ilave olmuş Amerika kıtasında. 2016 yılında 4 ilave sefer noktası daha geliyor. Qatar Airways Atlanta uçuşlarına Haziran 2016’da , Boston uçuşlarına Mart 2016’da başlıyor. Mart ayında Emirates Panama City uçuşlarını başlatıyor.Türk Hava Yolları ise Mayıs 2016’da Atlanta seferlerine başlıyor.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here