Orhan Birdal’a yıl dönümü süprizi

0
126

hava trafik ankara

 

Orhan Birdal’a yıl dönümü süprizi

Türkiye’deki hava trafik yönetimi kaynaklarının sistematik modernizasyonu kapsamında kurulan Hava Trafik Kontrol Merkezini ziyaret eden DHMI Genel Müdürü Orhan Birdal, SMART projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

 

Hava Trafik Kontrol Merkezi Başmüdürlüğü yetkililerinden Merkez hakkında bilgiler alan Genel Müdür  Orhan Birdal, şöyle dedi:

 

“Türkiye’deki hava trafik yönetimi kaynaklarının sistematik modernizasyonu anlamına gelen SMART Projesinde Modernizasyon işlemleri tamamlandı. Şu anda geçiş dönemindeyiz. Geçiş dönemi bittikten sonra hava trafik kontrol hizmeti, özellikle saha kontrol hizmeti Esenboğa havalimanımızdaki merkezden verilecek.

 

Bu sistemler,  anlık bir kesintiye, bir gecikmeye, ihmale, eksikliğe tahammülü olmayan hava trafiğinde aksaklığa imkân bırakmayan en gelişmiş sistemlerdir. İleri teknoloji ile donatılmış bulunan bu merkezin Kuruluşumuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

GENEL MÜDÜRE  YIL DÖNÜMÜ SÜRPRİZİ…

 

Genel Müdür Orhan Birdal’a,  8. Hizmet yılı nedeniyle sürpriz yapıldı.  Hava Trafik Kontrol Merkezi bahçesine, Genel Müdürün görevde bulunduğu 8 yılı sembolize eden 8 fidan dikimi gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here