Ordu Havalimanı Projesinde Sona Gelindi

0
81
Ordu Havaalanı - Giresun Havaalanı
Giresun havalimanı - ordu havalimanı
Giresun havalimanı – ordu havalimanı

Bakan Nurettin Canikli, Ordu-Giresun Havaalanı’nda İncelemelerde Bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ordu-Giresun Havalimanıyla ilgili, “Bütün teknik imkanlara sahip, dünyanın en büyük uçaklarının inip kalkabileceği teknik alt yapıya ve pist uzunluğuna sahip ve inşallah ışıklandırıldığında ve tam olarak Cuma gününden itibaren de seyretmeye doyamayacağımız bir eser olarak Türkiye’nin emrinde” dedi.

Bakan Canikli, Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun katılımıyla açılışı yapılacak Ordu-Giresun Havalimanı‘nda incelemelerde bulundu.

Burada gazetecilere açıklama yapan Canikli, projenin, hem Ordu hem de Giresun’un uzun yıllardır hayal ettiği proje olduğunu söyledi.

Yatırımın oldukça büyük olduğunu ve proje açıklandığında kimsenin kendilerine inanmadığını dile getiren Canikli, Ordu-Giresun Havalimanı’nın tamamlandığını, şu an sadece temizliğinin yapıldığını belirtti.

Canikli, havalimanı talimatının 2010 yılında yapılan anayasa değişikliğine ilişkin görüşmeler sırasında gerçekleştiğini ifade ederek Canikli, “Saat 01.30’da Sayın Cumhurbaşkanımız, o zamanki Başbakanımız tarafından yine o dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘a talimat verilmesiyle başladı ve ondan sonra hızla devam etti” diye konuştu.

Ordu Havaalanı ilk Uçuşları ( ordu havalimanı )

Giresun Havalimanı ilk uçuşları ( giresun havaalanı )

Ordu Giresun Havaalanı ismi

AnadoluJet Avrupa ve Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olan Ordu – Giresun Havalimanı’na İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanları’ndan sefer başlatıyor. 22 Mayıs’ta başlayacak seferler her iki şehirden de 8 Haziran’a kadar haftada beş gün, sonrasında ise haftanın her günü karşılıklı olarak icra edilecek. Ordu- Giresun Havaalanı’na İstanbul ve Ankara’dan tüm vergiler dâhil tek yön 79 TL’den başlayan ücretlerle seyahat edilebilir

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here