Ordu-Giresun Havalimanı nda Işıklar Yandı

0
141

Türkiye’nin deniz üzerine gercekleşen ilk havaalanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı ’nda pist ışıkları yandı.

Ordu-Giresun Havalimanı nda Işıklar Yandı

Türkiye’nin deniz üzerine gercekleşen ilk havaalanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı ‘nda pist ışıkları yandı.

1992 senesinde gündeme getirilen ve halkın katılımıyla yapılan kampanya sonunda toplanan paralarla 1994 senesinde temeli atılan, ancak para bittikten akabinde yıllarca kaderine terk edilen Ordu-Giresun Havalimanı ‘nda, temelinin atıldığı 22 Temmuz 2011 tarihinden beri ilk defa pist ışıkları yakıldı.

3 kilometrelik uzunluğundaki pistine 150 ton ‘stone mastic’ asfaltı dökülen, terminal binası inşaatı sürat ile devam eden Ordu-Giresun Havalimanı ‘nın yaklaşma ışıkları yakıldı. Denizin üzerinde ışıktan bir çizgi oluşturan pist ışıklarının yakılmasıyla havaalanında mühim bir aşama daha geçildi. Pist ışıklarının da önümüzdeki günlerde tamamlanmasıyla uçakların inişe hazır hale geleceği havaalanının terminal binasının da tamamlanmasıyla beraber hizmete hazır hale getirileceği açıklandı . Alınan bilgiye göre, Ordu-Giresun Havalimanı ‘nın 2015 Nisan ayından bu yana tarifeli uçuşlara açılacağı öğrenildi.

ajans34

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here