Okan Üniversitesi Atlasglobal ile anlaştı

0
193
okan universitesi plotajOkan Üniversitesi, sektörün önde gelen şirketlerinden Atlasglobal tarafından kurulan Atlantic Flight Academy (AFA) ile yaptığı anlaşma sonucunda Pilotaj Bölümü’nde hem teorik hem uygulamalı eğitim veriyor.

Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde kurulan ve 2014-2015 Akademik yılında ilk pilot adaylarını kabul eden Pilot Eğitimi Lisans Programı yeni akademik yılda da havacılık sektörünün uluslararası standartlarda eğitim almış pilot ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

Pilot Eğitimi Lisans Programı ile Okan Üniversitesi havacılık sektörüne dinamik, hızlı düşünen, İngilizce dil yetenekleri gelişmiş, dünyanın her bölgesinde uçuş yapabilecek ve geleceğin mesleğine sahip havacıları ve pilotları yetiştiriyor.

“İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren ve sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik programlar açan Okan Üniversitesi, Pilot Eğitimi Lisans Programı için sektörün önde gelen firmalarından Atlasglobal ile işbirliğini sürdürüyor. Uluslararası standartlarda eğitim veren bölümde, AtlasGlobal Havayolları ile işbirliği yapılarak şirketin Atlantik Uçuş Akademisi bünyesinde bulunan FNPT-II / MCC Uçuş Eğitim Simülatörü ile, uçuş eğitiminde öğrenci eğitim programlarının A’dan Z’ye uygulanabilmesine olanak veriliyor.

Atlantik Uçuş Akademisi’nde uçuş eğitim operasyonları Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan yapılıyor. Uçuş Eğitim Organizasyonu’nda PIC (Sorumlu Pilot) uçuşları öğrenciler tarafından Edremit Körfez, Yenişehir veya Isparta Süleyman Demirel Havalimanlarına gerçekleştiriliyor.

ulaşımonline

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here