NORWEGIAN 2022’de tam bir toparlanma bekliyor

0
205

Norwegian Air Filosunu 2021 yılına kadar yerde tutmayı planlıyor, 2022’de tam toparlanma bekliyor

Norwegian Air (DY) 1.2 milyar dolarlık hisse senedi borcu takası izleyerek filosunun çoğunluğunu 2021 yılına kadar askıya aldığını ve 2022 yılında tam bir toparlanma beklediğini söyledi.

Taşıyıcı, kısa mesafeli operasyonların 2021’de normale dönmesini ve 2022’de uzun mesafeli kamyonların normale dönmesini beklediğinden, DY hissedarlarına ve tahvillerine dayanarak kısa vadede finansal durumunu yeniden yapılandıracak.

Bugün şirket, hissedarlarının bonolarını özkaynaklara dönüştürmeyi planlarken hisse senedi borcu ve dördüncü haklar borcundan kurtulacaklarını açıkladı.

Norveç havacılık endüstrisini kurtarmak için havayolunun NKr2.7 milyar kredi verilecek.

Aksi takdirde, devlet yardımı alınmazsa, DY Temmuz 2020’de daha fazla yardıma ihtiyaç duyma olasılığına sahip olacağı konusunda uyarıda bulundu. Nisan ayında şirket, dört İsveçli ve Danimarkalı iştiraklerin iflas başvurusunda bulunduğunu , personel sözleşmelerini iptal etti.Toplamda, 4.700 pilot ve kabin ekibi üyesi iptallerden etkilenecek.

OLASI SENARYOLAR


Son açıklamalarına gelince, DY iki öngörüsü var.. Birincisi, 2020’nin üçüncü çeyreğinde başlayan bir iyileşme ve ikincisi filosunun önemli bir kısmını yerde tutacak, eldeki nakitin altı ila dokuz ay içinde tükeneceğini ön görüyor.

Halen uçan yedi uçağın dışında, DY gelecek planları arasında Nisan 2021’e kadar Avrupa ve Asya’ya uçuşların kademeli olarak artmasını bekliyor. Dolayısıyla, Ocak 2022’den daha erken bir zamanda normal bir programa geçilmesi mümün görünmüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

onüç − 5 =