Norveç Polis Teşkilatı’nın kullandığı ‘Görev Konsolu’ Airshow’da tanıtıldı

0
92

Norveç Polis Teşkilatı’nın kullandığı ‘Görev Konsolu’ Airshow’da tanıtıldı

Havadan savunma ve devriye görevlerinde dünyanın tercihi AW169

Norveç Polis Teşkilatı’nın envanterindeki AW169’larda kullanılan “Görev Konsolu” İstanbul Airshow’da Türk yetkililerce test edildi. Dokunmatik ekrana sahip olan “Görev Konsolu” arama-kurtarma, yüzey gözetleme operasyonlarında gerçek zamanlı gözetim ve keşif imkanı veriyor.

Helikopter satış ve kiralamasında Türkiye’nin öncü firması Kaan Air’ın “exclusive” distribütörü olduğu Leonardo Helicopters’in AW169 model helikopterlerinde savunma ve devriye amaçlı operasyonlarda kullanılan “Görev Konsolu” İstanbul Airshow’da büyük ilgi gördü. Kaan Air’ın savunma, ticari ve sivil havacılık alanındaki davetlileri, Norveç Polis Teşkilatı’nın envanterinde yer alan AW169’larda kullanılan “Görev Konsolu”nu deneyimleme fırsatı buldu.

Leonardo Helicopters’in üretimi olan helikopterlerin tamamına entegre edilebilen, “Görev Konsolu” Deniz Kuvvetlerinin arama-kurtarma, su üstü ve denizaltı savunma operasyonlarında kullanılarak  keşif imkanı veriyor.

İnternet erişimi, taktik telsizler, cep telefonu sinyal detektörü ile birlikte artırılmış gerçeklik teknolojisi ile 2 ve 3 boyutlu görüntü imkanını veren konfigürasyon, gökyüzünden devriye, savunma ve kurtarma görevine katılan ordu ve polis teşkilatı mensuplarının en büyük yardımcısı.

Emniyet güçlerinin operasyonlarında tercih ediliyor

Görev noktası seçimi, vektör harita yerleşimi, video- harita üzerinde ölçüm teknolojisi ile gerçek zamanlı video ve fotoğraf paylaşımı yapabilme özelliği ile AW169’un “Görev Konsolu” emniyet güçlerinin operasyonlarında tercih ediliyor.

4 eksenli çift yönlü dijital otomatik uçuş kontrolü sistemi (DAFCS) ile AW169, tam NVG uyumlu 3 adet dijital ekranı ile 2 ve 3 boyutlu haritalandırma, mevzi ölçeklendirme, IFR navigasyon ve yeni jenerasyon uydu tabanlı iniş sistemleri ile üstün özellikleri bir arada sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here