Nihai rapor 2015 yılında hazır olacak

0
96
© Photo: REUTERS/Maxim Zmeyev
© Photo: RIA Novosti/Andrey Stenin
© Photo: RIA Novosti/Andrey Stenin

Ukrayna’da düşen Malezyalı Boeing uçağının kaza nedenlerine ilişkin nihai rapor 2015 yılının yaz aylarında hazır olacak. Haberi RİA Novosti’ye Hollanda Güvenlik Konseyi Sözcüsü Sarah Fernoy duyurdu.

 Sözcü ayrıca, araştırmaların Güvenlik Konseyi tarafından Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) standartlarına uygun olarak yürütülmekte olduğunu ifade etti.

 “Raporun ilgili makamlara sunulmasıyla ilgili konsepti gibi başka kurallar”ın da olduğunu söyleyen Sarah Fernoy, “rapor konseptinin sunulmasını müteakip her ilgili kuruma raporu incelemek ve gerekli görülen düzeltmeleri yapmak üzere 60 gün verilecek” dedi.

 Malezyalı uçağın kaza nedenleri ile ilgili hazırlanan ön raporun bu hafta içinde veya önümüzdeki hafta sunulacağını ifade eden Sözcü, “Tabii ki sunulan rapor nihai rapor olmayacak ve tüm soruları cevaplamış olmayacak ancak kara kutulardan alınan ilk sonuçları ve uydu, radar ve benzeri kaynaklardan alınan diğer bilgileri aktaracak. Ön raporda kaydedilen bilgi davayla ilgili ilk özet bilgi olacak. Raporun okunmasından sonra da birçok soru hala cevapsız kalmaya devam edecek” dedi.

 
rusyanın sesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here