Latest Posts

Nepal’in ulusal havayolu şirketi Hitit ile dijital dönüşümünü tamamladı

84 / 100

Nepal’in ulusal havayolu şirketi Hitit ile dijital dönüşümünü tamamladı

Havayolu ve seyahat teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Hitit, ihracat ağını genişletmeye devam ediyor. Hitit Nepal’ın ulusal havayolu şirketi Nepal Havayolları ile anlaşma imzaladı ve hızlı bir geçiş süreci sonrasında havayolu 6 Mayıs 2022 itibariyle Hitit ile uçmaya başladı. Nepal Havayolları beş yıl boyunca Hitit’in ödüllü ve küresel çapta bilinirliği yüksek yolcu hizmet sistem ve gelir muhasebesi çözümlerini kullanacak. Hitit’in Crane çözümlerinin Asya’daki kullanım ağını genişleten anlaşma, aynı zamanda şirketin bu kıtada yeni bir ülkeye hizmet ihracatı başlatmasını da sağlamış oldu.

nepal

Havayolu ve seyahat sektörünün teknoloji sağlayıcısı Hitit büyümeye devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında havayolu şirketleri ile IT hizmet anlaşmaları imzalayan Hitit’in en yeni partneri Nepal Havayolları oldu. Hitit’in ödüllü ve küresel çapta bilinirliği yüksek yolcu hizmet sistem çözümlerini kullanacak olan Nepal Havayolları, pandeminin kaçınılmaz hale getirdiği dijital dönüşümü Hitit ile hayata geçirdi.

Sistem geçisinin hızlı bir şekilde tamamlanması sonrasında 6 Mayıs 2022 itibariyle Nepal Havayolları, Hitit’in yolcu hizmet sistemi ve gelir muhasebesi çözümlerini kullanmaya başladı. Hitit’in rezervasyon, envanter ve kalkış kontrol sistemleri ve sınıfının en iyisi yerleşik sadakat sistemi kapasitesine sahip web tabanlı bir yolcu hizmetleri sistemi olan Crane PSS (Rezervasyon ve Biletleme) çözümleri ve havayolunun yolcu gelir akışlarını tam olarak görmesini ve karını maksimize etmesini sağlayacak Crane RA (Gelir Muhasebesi) çözümü sayesinde, Nepal Havayolu bu alanlarda dijitalleşme sürecini tamamlayarak, operasyona başladı.

Nepal Havayolu ile yaptıkları yeni iş birliği hakkında bilgi veren Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, “Pandemi sonrası hayatımıza giren yeni davranış kalıplarının havayolu sektörüne yansıması, kaliteli ve müşteri odaklı havacılık yazılımlarının önemini arttırdı. Hitit’in son iki yıldır yakaladığı büyüme ivmesi de havacılık çözümlerinin altyapısı ve kalitesi kadar partner olarak gördüğümüz müşterilerimizle olan yakın çalışmalarımızdan ileri geliyor.

hitit, nepal

Hitit portföyünde çok sayıda ulusal firmaya hizmet veriyor. Tüm Hitit ekibi olarak Nepal’in milli havayolu Nepal Havayolları’nı ailemizin bir parçası yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Yeni müşteriler, teknolojimizin yeni ülkelere girmesi ve ihracat rotamızı çeşitlendirmemiz anlamına geliyor. Hitit’in bağımsız teknoloji çözümleri satışlarını güçlendirmenin yanı sıra, seyahat acente çözümlerini yeni bir odak sahası olarak konumlandırma planları için de olumlu bir adım olacak” şeklinde konuştu.

Hitit Hakkında

Hitit, Türk Hava Yolları’nda yönetici olarak çalışan Nur Gökman ve Dilek Ovacık tarafından 1994’te kuruldu. Şirketin kuruluş amacı ve havacılığın içinden gelen kurucuların öncelikli hedefi, tamamen yerli sermaye ile çalışıp dışarıya bağımlılıktan kurtulmak ve Türkiye’yi teknoloji ihraç eden bir ülke haline getirmekti. Bu felsefe ile yola çıkan Hitit, başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor.

Sektördeki şirketlerin rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü/charter yönetimi, geniş kapsamlı performans ölçümü ve kargo ihtiyaçlarına Crane markalı yazılım çözümleri ile tek noktadan hizmet sunan Hitit, aynı zamanda hosting ve danışmanlık hizmeti de veriyor. 

%100 Türkiye’de üretilen havacılık çözümleriyle her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan Hitit; Doğu Avrupa’nın En İyi Havacılık Yazılım firması, Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı, En İyi Havayolu Raporlama Sistemi, Yılın En Niş Teknoloji Firması, turizm alanında “Türkiye’nin En İyi Sektörel Yazılım Firması”, “Yılın Havacılık Yazılım Kuruluşu” ve “Yılın Havacılık Teknoloji Kuruluşu” gibi birçok ödülün de sahibi. Hitit, 3 Mart 2022 itibarıyla HTTBT koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

www.hitit.com

Latest Posts

POPULER