“Mucize Sensin” Ankara’da tiyatro keyfi yaşattı

0
159

AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun yeni müzikli çocuk oyunu “Mucize Sensin”, 9 Şubat 2016 Salı günü Ankara’da izleyicileri ile buluştu. Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde oynanan oyun, sezon boyunca AnadoluJet’in uçtuğu kentlerde ücretsiz olarak sahnelenmeye devam edecek.

 MucizeSensin

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı gerçek hayatta sosyalleştirerek hayal dünyalarını zenginleştirmek amacıyla kurulan AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun yeni müzikli oyunu “Mucize Sensin” Ankara’da izleyicileri ile buluştu.

 AnadoluJet_Gorsel__2_

Animasyon ve çizgi film kahramanlarının süper yeteneklerinden etkilenen Keremcan adlı karakterin onlar gibi olağanüstü güçlere sahip olmayı istemesini konu alan oyun, çocuklarımızın zihnini karıştıran çizgi filmlerin olumsuz etkisinin yok edilmesini, her çocuğun özel olduğunu, doğaüstü güç diye bir şey olmadığını, çocukların kendileriyle barışık olmalarını sağlamayı ve başarının sırrını gerçekçi ve uygun bir dille anlatıyor.

 

İshak 2. Tekgül tarafından oyunlaştırılan ve yönetilen oyun, 9 Şubat 2016 Salı günü, Ankara Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilen oyun, üç seans olarak gerçekleştirildi.

 

Mucize Sensin; sezon boyunca AnadoluJet’in uçtuğu kentlerde ücretsiz olarak seyirci ile buluşmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

on + on iki =