MNG Havayolları Joramco ile Yeni Bir Temel Bakım Anlaşması İmzaladı

0
302

Ürdün – Amman merkezli MRO ve Dubai Aerospace Enterprise’ın (DAE) mühendislik kolu olan Joramco, MNG Havayolları ile yeni bir temel bakım anlaşması imzaladı; İstanbul merkezli bir Türk kargo havayolu şirketi, iki A300 ve bir A330 uçağı üzerinde üç C check gerçekleştirecek, bu kontrollerin Aralık 2019 ile 2020 Şubat tarihleri ​​arasında başlaması planlanmaktadır.

Joramco’nun CEO’su Sn. Jeff Wilkinson, bu anlaşmaya ilişkin olarak şunları söyledi: “2012’den beri geliştirdiğimiz ortaklıktan gurur duyuyoruz ve MNG Havayolları’nın 2019/2020 bakım gereksinimleri için tekrar Joramco’yu seçtiğinden memnunuz, bu işbirliği Joramco’nun kargo uçaklarının özel ihtiyaçlarını sağlamadaki güçlü yeteneklerini yeniden doğruladı ”dedi.

MNG Havayolları Teknik Direktörü Mehmet Eyigurbuz “A300 ve A330 uçağımızın 2019/2020 kış sezonu için yapacağı ağır kontroller için tekrar Joramco’yu seçtik; Joramco ile olan geçmiş deneyimlerimize dayanarak Joramco’nun uçaklarımızı zamanında ve bütçemiz dahilinde kontrollerini tamamlamak için elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyoruz ”dedi: 

1996 yılında kurulan MNG Havayolları, Türkiye İstanbul  merkezli bir kargo havayolu şirketidir ve A300-600F ve A330-200F uçak filosuna sahiptir. MNG Havayolları özellikle Avrupa ve Orta Doğu’da hava kargo taşımacılığında yüksek pazar payına sahiptir. Şirket, tarifeli seferlerine ek olarak, müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş dünya çapında charter hizmetleri sunmaktadır. MNG Havayolları ayrıca Türkiye’de tam donanımlı İhracat ve İthalat Depoları da işletmektedir.