Milas Bodrum Terminali için imzalar atıldı

0
239

Milas Bodrum Havaalanı olağan dış hatlar terminali, CIP/genel havacılık terminali ile iç hatlar terminali ve mütemmimlerinin işletme hakkının devrine ait imtiyaz mukavelesi yeni kurulan TAV Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü arasında imzalandı.

 

Sözleşmesinin imzalanmasını müteakiben Milas Bodrum Havaalanı İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin işletmesi devralınacak. TAV Havalimanları Holding Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapmış olduğu yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Milas Bodrum Havaalanı Mevcut Dış Hatlar Terminali, CIP/Genel Havacılık Terminali ile İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin işletilmesi faaliyetlerini yürütmek üzere TAV Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. unvanı altında yeni bir şirket kurulmuş ve tescil edilmiştir. TAV Havalimanları Holding A.Ş., 96 milyon 500 bin TL tutarındaki sermayeli şirkete yüzde 100 oranında iştirak etmiştir.

İMZALAR ATILDI

Milas Bodrum Havaalanı Mevcut Dış Hatlar Terminali, CIP/Genel Havacılık Terminali ile İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin İşletme Hakkının Devrine İlişkin İmtiyaz Sözleşmesi yeni kurulan TAV Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. ve DHMİ arasında bugün imzalandı.

İmtiyaz Sözleşmesinin imzalanmasını müteakiben Milas Bodrum Havaalanı İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin işletmesi devralınacaktır. 2035 sene bitimine kadar sürecek olan Milas Bodrum Havaalanı Mevcut Dış Hatlar Terminali, CIP/Genel Havacılık Terminali ile İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin İşletme Hakkı için, DHMİ’ye yekün KDV hariç 717 milyon Avro imtiyaz ücreti olarak ödenecektir.”