GÜNCEL SON HABERLER

Mil Yerine Kripto Para

ABD’li İki Havayolu Mil Yerine Kripto Para Öneriyor

Biri küçük bölgesel bir havayolu diğeri uzun mesafe düşük maliyetli havayolu şirketi olan iki ABD havayolu, yolcuların uçuş milleri yerine, kripto para birimi kazanacağı bir ödül programı başlatmak için güçlerini birleştirdi.

Ravn Alaska, Anchorage’daki merkezinden Alaska’daki küçük şehirlere Dash-8 turboprop uçakları ile hizmet veriyor. Pandemi sırasında iflas ediyorken tekrar uçmaya başlayan havayolunun yolcuları Alaska Airlines Mil Planı ile mil kazanabiliyor.

Ancak Ravn, Northern Pacific Airways adlı yeni bir transpacific uzun mesafeli havayolu şirketi kuruyor.

10 adet Boeing 737’yi, 2022 yazından başlayarak Asya’ya ( Tokyo, Seul ) Anchorage üzerinden Los Angeles, New York, Las Vegas ve Orlando gibi ABD şehirlerinden düşük maliyetli bir taşıyıcı olarak uçurmayı planlıyorlar.
Yolcuların non-stop uçabileceği büyük ABD şehirlerinden Tokyo veya Seul’e, bağlantılı uçuş için çok az talep olacaktır. Boeing 757’ler ucuz ancak dar gövdeli. Dar gövdeli uçaklar uzun uçuşlar için pek ideal değil. Anchorage son yıllarda oldukça rağbet görüyor, rekabet büyük ölçüde artmış gibi. Ancak uzun mesafe düşük maliyetli taşıyıcılar, güçlü bir başarı geçmişine sahip değil.

Peki ne öneriyorlar ? FlyCoin.

Ravn Alaska, kardeş şirketinin para birimi FlyCoin’e zaten katılıyor, ücretsiz uçuşlar, kripto veya ABD doları ile değiştirilebilen yeni bir para birimi, Northern Pacific Airways’in para birimi olacak. FlyCoin,

Süresi dolmaz
Değer kaybetmez (döviz kurları değişse de…)
Ravn ve Northern Pacific, Anchorage havaalanını ve yerel Anchorage işletmelerini, FlyCoin’i kabule ikna etmeye çalışıyor.

İçerik:viewfromthewing

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER