Lufthansa’nın yeni kargo uçağı Merhaba Turkey Dualarla

0
148

merhaba turkey lh

Lufthansa Cargo ‘nun MD-11F tipi cargo uçağına İstanbul’da düzenlenen törenle “Merhaba Turkey” adı verildi.

Lufthansa Cargo Türkiye’nin hava kargo taşımacılığı alanında sahip olduğu pazarın önemini vurgulamak amacıyla kargo uçaklarından birine “Merhaba Turkey” adını verdi. MD-11F tipi kargo uçağında yapılan isim değişikliği 14 Ekim tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen törenle gerçekleşti.

merhaba turkey 1

Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Karl-Rudolf Rupprecht Salı günü İstanbul’da yaptığı açıklamada Türkiye’nin son yıllarda hava kargo taşımacılığı alanında dünyanın en dinamik pazarlarından biri haline geldiğini ve Lufthansa Cargo’nun bu pazarda üstün kaliteyi temsil ederek müşterilerine ülkedeki dört farklı merkezden en hızlı bağlantıları sunduğunu belirtti.

VİDEOSUNU İZLE !!!!

merhaba turkey 2

Dr. Karl-Rudolf Rupprecht ülkedeki en önemli ticaret merkezlerini kısmen yolcu uçakları kısmen de kargo uçaklarıyla Lufthansa’nın küresel hava ulaşım ağına bağladıklarını vurguladı. Lufthansa Cargo ayrıca Lufthansa, Austrian Airlines ve Sun Express yolcu uçaklarının gövdelerinin alt kısımlarındaki yük bölümlerini de kullanmak suretiyle gerek Türkiye yönünde, gerekse Türkiye çıkışlı kargo taşımacılığı yapıyor. Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın yüzde 50 iştirakleri ile kurulmuş olan Sun Expresshavayolu şirketi İzmir, Antalya ve Ankara havalimanları üzerinden Almanya ve Avrupa’da 20’yi aşkın noktaya sefer düzenliyor. Austrian Airlines ise yaz tarifesi boyunca Türkiye pazarı ve aktarma merkezi Viyana havalimanı arasında bağlantı sağlıyor.

VİDEOSUNU İZLE !!!!

merhaba turkey 3

“Merhaba Turkey” isimli uçak Lufthansa Cargo’nun geçtiğimiz on iki ay içinde isim değişikliği gerçekleştirdiği altıncı uçağı oluşturuyor. Kargo uçaklarının isimleri Lufthansa Cargo filosundaki uçaklara isim verilmesi amacıyla 2013 yılında açılmış olan yaratıcılık yarışması sonucunda seçilen ana konu doğrultusunda belirleniyor. Altı haftalık süre içinde Lufthansa Cargo’ ya ulaştırılan 40.000 dolayında isim önerisini değerlendiren jüri “Say hello around the world” sloganını ana tema olarak seçmiş bulunuyor. Lufthansa Cargo filosundaki tüm uçak isimleri bundan böyle 20 dolayında farklı dildeki selamlama hitaplarına göre belirlenecek.

VİDEOSUNU İZLE !!!!

lojiport

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here