Lufthansa Venezuela Uçuşlarını Askıya Alıyor

0
133

Alman havayolu Lufthansa, cumartesi günü yaptığı açıklamada, Güney Amerika ülkesi Venezuela’nın ekonomik zorlukları ve  doları yerel para birimine dönüştürmenin yarattığı sorunlar sebebiyle  önümüzdeki ay itibariyle Venezuela uçuşlarını askıya alacaklarını açıkladı .

lufthansa

Uluslararası havayolları milyarlarca doları , döviz kontrolleri nedeniyle yerel para birimi Bolivar paritesine çevirmek için ve hizmetlerini sınırlamamak adına yıllardır mücadele ediyor.

Şirket yaptığı açıklamada: “Biz bu nedenlerden ötürü  18 Haziran itibariyle Karakas- Frankfurt arasındaki hizmetimizi askıya almak zorunda kaldığımız için çok üzgünüz” dedi.”Karakas uluslararası uçuşlarına talep 2015 yılından itibaren ve 2016 ilk çeyreğinde de düştü.”

Lufthansa Karakas ofisini kapatmayı planlamıyor.

Petrol fiyatlarındaki iki yıllık bozguna ardından, Güney Amerika OPEC üyesi ülke, derin bir durgunluk ve dünyanın en yüksek enflasyon oranı ile mücadele ediyor.

Mart ayında American Airlines, düşük talep nedeniyle Karakas-New York arasında bir süre önce-yeniden koyduğu doğrudan uçuşu kaldırdığını açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here