GÜNCEL SON HABERLER

Lufthansa, Türk Hava Yolları ve Air Serbia, Ljubljana’ya en yoğun uçanlar oldu


85
/ 100


Lufthansa, Türk Hava Yolları ve Air Serbia, Ljubljana’ya yılın ilk altı ayında en yoğun uçan şirketler oldu

Slovenya İstatistik Ofisi verilerine göre, yılın ilk yarısında Lufthansa, Türk Hava Yolları ve Air Serbia, Ljubljana Jože Pucnik Havalimanından en yoğun uçan havayolları oldu.

Üç bayrak taşıyıcı, havalimanı trafiğinin yarısından fazlasını oluşturuyordu. Üçlü, aynı zamanda, Ljubljana’nın ülkedeki sıkı giriş gereklilikleri ve Covid ile ilgili önlemler nedeniyle sınırlı yolcu akışı gördüğü altı aylık süre boyunca, şehre operasyonlarını sürdüren hava yolu şirketleriydi.

lufthansa

Lufthansa, 19.000’den fazla yolcu ile en yoğun şirket olurken, onu 12.997 yolcu ile Türk Hava Yolları ve 6.212 yolcu taşıyan Air Serbia izledi. Alman ve Türk havayolları jet motorlu uçaklarla operasyonlarını sürdürürken, Sırp muadilleri sadece ATR turboprop ile uçtu.

Yılın ilk yarısında faaliyet gösteren üç havayoluna rağmen, Ljubljana Havalimanı’nın daha önce de açıkladığı gibi, uçuşlardaki ortalama kabin doluluğu nispeten düşüktü. Şubat ayında Sloven başkentine uçuşları yeniden başlatan Aeroflot, en yoğun dördüncü havayolu oldu ve onu Air France, LOT Polish Airlines ve Transavia izledi.

 

Lufthansa, Türk Hava Yolları ve Air Serbia, son birkaç aydır Ljubljana’daki varlıklarını istikrarlı bir şekilde artırıyor. Artan talep nedeniyle, Alman ulusal havayolu şirketi kısa süre önce Frankfurt ve Ljubljana arasında toplam haftalık on yedi uçuşa üç uçuş daha ekledi. Taşıyıcı ayrıca, olağan CRJ900 veya Embraer E195 jetleri yerine Airbus A320 ailesi uçaklarını konuşlandırarak kapasiteyi de yükseltti.

Türk Hava Yolları kısa süre önce Slovenya başkentine ilave iki uçuşla toplamda beş haftalık sefere ulaştı. THY da artık çoğu uçuşta Airbus A321 kullanarak Ljubljana’ya daha büyük jetle servis veriyor. Son olarak Air Serbia, Belgrad ile Jože Pucnik Havalimanı arasındaki operasyonlarını haftada dokuza çıkararak, Lufthansa’nın ardından şehre en çok uçuş gerçekleştiren ikinci havayolu oldu.

İçerik:www.exyuaviation.com

Lufthansa

Lufthansa

Lufthansa

Lufthansa, Türk Hava Yolları ve Air Serbia, Ljubljana'ya en yoğun uçanlar oldu
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER