Küresel Açılımlara Devam

0
94

DFS

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Alman Hava Seyrüsefer Hizmet Sağlayıcı Kuruluşu DFS arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla bir çalışma gurubu oluşturulacak.
İki kuruluş arasında 20 Haziran 2012 tarihinde MoC (İşbiriliği Muhtırası) imzalanmıştı. Bu çerçevede yürütülen çalışmaları değerlendirmek üzere DHMİ ve DFS Heyetleri bir araya geldiler. Alman heyetine, DFS Genel Müdürü Prof. Klaus Dieter SCHEURLE başkanlık etti. Genel Müdürümüz Orhan Birdal’ın başkanlık ettiği heyette Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Ateş ile diğer yetkililer yer aldı.
Toplantıda her iki Kuruluş arasında operasyonel, teknik ve eğitim konularında yapılabilecek işbirliği konuları ele alındı. İleride yapılacak çalışmalara yönelik bir çalışma grubunun kurulmasına karar verildi.  Çalışma grubunun en kısa sürede faaliyete başlaması yönünde görüş birliğine varıldı.
KONUK HEYET HAVA TRAFİK KONTROL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ…
Konuk heyet, Genel Müdürlükteki toplantının ardından SMART Projesi kapsamında tesis edilen Hava Trafik Kontrol Merkezi Başmüdürlüğü ve Esenboğa Simülatör Eğitim Tesislerinde incelemelerde bulundu. Burada yapılan toplantılarda, DFS Heyetine Smart Projesi ve Trafik Kontrol Merkezi hakkında bilgi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here