KTHY ’ nin uçuşlarının durdurulmasının 5. yıldönümü

0
94

KTHY’nin uçuşlarının durdurulmasının 5. yıldönümü

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, hükümete çağrıda bulunarak, KTHY için kurulan Meclis Araştırma Komitesi’nin, toplum vicdanını rahatlatmak adına çalıştırılmasını ve KTHY’nin kapatılmasındaki sorumluların bulunup, yargılanmasını istedi.

Atakan, KTHY’nin uçuşlarının durdurulmasının 5. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Buran Atakan, 21 Haziran tarihinin Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın uçuşlarının durdurulduğu gün olarak tarihe “kara bir leke” olarak kazındığını ifade ederek, bundan tam 5 yıl önce dönemin UBP hükümetinin “basiretsiz yönetimi” nedeniyle 36 yıllık toplum değerinin bir gecede uçuşlarının durdurulduğunu kaydetti.

Ardından geçen üç ay içerisinde de Meclis’ten rapor çıkarılamadığı için toplum değerinin kapatıldığını, çalışanların işsiz bırakıldığını ve birçok ekonomik sektöre darbe vurulduğunu ifade eden Atakan, şunları kaydetti:

“Küçük hükümeti, halktan dersini almış fakat bu şirketi bugünlere getiren sorumlular, hükümet değişikliğine rağmen hâlâ yargılanmamıştır. Tüm siyasi partileri göreve davet ediyoruz.

Toplumumuza bu acıları yaşatanları Allah’a havale etme mantığından bir an önce sıyrılın ve KTHY için kurulan Meclis Araştırma Komitesi’ni toplum vicdanını rahatlatmak adına çalıştırarak sorumluları ortaya çıkarın.

“SORUMLULAR YARGILANANA KADAR BAŞINIZI AĞRITACAĞIZ”

Hükümet edenler, bu görev başta sizin sorumluluğunuzdadır. Bu ülkede bazı şeylerin değiştiğini ve yapanın yanına kalmayacağını toplumuza ispat ediniz. Aksi halde biz çalışanlar ve halkımız KTHY’nin kapatılmasında tüm siyasilerin suçlu olduğunu düşünmeye devam edecek ve sorumlular yargılanıncaya kadar başınızı ağrıtacağız.”

 

gundemkibris.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here