Krakow-İstanbul Skyscanner’da “Haftanın Hizmet Verilmeyen Rotası”

0
183

Skyscanner 2015 yılında 100.000 üzerinde arama alan, ama uçuş bulunmayan rotanın Krakow-İstanbul olduğunu açıkladı.

Aylık olarak 50 milyondan fazla ziyaret edilen uçuş karşılaştırma sitesi skyscanner, rotalarla ilgili olarak yaptığı analizde, bu hafta hizmet verilmeyen ama sitede en fazla aranan uçuş rotası olarak Krakow-İstanbul‘u gösterdi.

1445243948_Skyscanner_LOGO__2_

Polonya’nın Varşova şehrine Türk Hava Yolları haftalık beş uçuş yapıyor, Star Alliance üyesi Lot Polish Airlines‘ın da haftalık beş uçuşu var. LOT  Krakow’a içhat bağlantısı veriyor, ancak onun da aktarmasız uçuşu yok.

Skyscanner üzerinden yapılan aramalarda sadece Atatürk Havalimanı aratılmamış, Sabiha Gökçen Havalimanından da Krakow’a uçuş yok. Bu noktaya uçuşu olmayan Türk Hava Yollarının boşluğunu da düşünerek, Sabiha Gökçen merkezli Pegasus’un Krakow’u yeni bir nokta olarak değerlendirmesi beklenebilir.

Polonya’daki en güçlü havayolu Ryanair‘in ise Türkiye’ye uçuşu yok. Polonya’daki üç numaralı havayolu WizzAir‘in ise, merkezi olan Budapeşte’den Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşu var.Tabi ki bu aynı şey değil, yolcuların aradıkları aktarmasız Krakow-İstanbul rotası için bakalım harekete geçen olacak mı?