KİM, NE ZAMAN, NASIL UÇABİLİR?

0
2021

Pegasusu Havayolları, İçişleri Bakanlığı’nın covid-19 önlemleri çerçevesinde 18-20 yaş arasındaki kişileri seyahatlerinde bazı güncellemelerin olduğunu bildirdi. 

Pegasusu Havayolları’nın sosyal medya hesabından yapılan duyuruda,  18-20 yaş yolcuların ailelerinin bulunduğu yere seyahat edebilecekleri belirtildi.

Duyuruda ayrıca, bu yaş grubundaki yolcuların,  İçişleri Bakanlığı’nın 20076 sayılı Genelgesi’nde   tanımlanan ”zorunlu durumlar” kapsamına giren bir durumda ”Seyahat İzin Belgesi”  alarak uçuşlarını gerçekleştirebilecekleri kaydedildi.

Değerli misafirlerimiz,

01.12.2020 tarihinden itibaren geçerli olan hafta içi gece saat 21.00 ile sabah 05.00 ve hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından uçuşu olan misafirlerimiz muaftır. Misafirlerimiz mobil uçuş kartı, bilet görüntüsü gibi uçuşu olduğuna dair bir belge ibraz ederek seyahate katılabilirler. 

  • 20 yaş altı yolcularımız yanlarında veli/vasi olması şartıyla uçuşlarımıza kabul edileceklerdir.

Ancak aşağıdaki durumlarda 18-20 yaş arası yolcularımız yanlarında veli/vasi olmadan da uçuşlarımıza kabul edileceklerdir:
a) Aileleri yanında olmayan 18-20 yaş arası gençler, sadece şehirlerarası ulaşım aracı(uçak, tren, otobüs vb.) kullanmak kaydıyla tek başlarına ailelerinin bulunduğu yere seyahat edebilirler.
b) 31.11.2020 tarih ve 20076 sayılı Genelge’de belirtilen “Zorunlu Durumların” varlığı halinde, 18-20 yaş arası gençler, ilgili Valilik/Kaymakamlık’tan seyahat izin belgesi almak ve sadece toplu ulaşım aracı (uçak,tren,otobüs vb.) kullanmak kaydıyla şehirlerarası seyahat edebilirler.

  • 65 yaş ve üzeri yolcularımızın uçuş öncesinde seyahat izin belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir.

Güncel gelişmeleri ve duyuruları web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. 

Saygılarımızla,
Pegasus Hava Yolları

Resim