KİLOSU YÜZÜNDEN UÇAKTAN İNDİRİLDİ

0
89

Yaklaşık 175 kg ağırlığındaki bir adam Las Vegas’ta  United Airlines uçuşundan indirilirken kabin görevlilerinin ağırkanlılığı yüzünden  bir “utanç yürüyüşü” yapmak zorunda kaldığını iddia etti.
Errol Narváez çok kilolu olduğu için Salı günü Las Vegas’tan New Jersey’e gidecek olan uçuşu terk etmesini istediklerini söyledi.

united navarez
Bir kitapçıda müdür olarak çalışan 31 yaşındaki Narváez Las Vegas’a doğum gününü kutlamak için gelmiş.”Bir daha asla hiç kimsenin bana böyle davranmasını istemiyorum”dedi.

Ön koltuklardan birini fark ödeyerek alan yolcu koltuğuna oturduğunda yanındaki yolcunun -beş saatlik uçuşta rahat oturmayı hakediyorum- diyerek şikayet ettiğini duymuş.
Yeni bir koltuk için ödeme yapmak istediğinde bunun mümkün olmadığı söylenerek uçaktan inmesi istenmiş, yolcu uçağın arka kapısına kadar hostes eşliğinde yürürken , diğer 100 yolcunun gözleri üzerindeyken yaptığı “utanç yürüşü” ne mecbur bırakıldığı için çok üzgün olduğunu söyledi.

Olaya tepki gösteren United Airlines tarafından yapılan açıklama şöyle: “Tüm müşterilerimize daha iyi,  konforlu bir hizmet sağlamak için, kolçakların her ikisi de inikken yanındaki yolcuyu rahatsız edecek şekilde oturamayan yolcuların ikinci bir koltuk satın alması gerekir . Müşteri daha önce ikinci bir koltuk satın almalıydı, uçakta yanyana iki koltuk yoktu”.
Bay Narváez orijinal uçuşunda ikinci koltuğu satın almaya çalışmasına rağmen, bu mümkün olmayınca yeni uçuş için altı saat boyunca Las Vegas’ta beklemek zorunda kaldı.
Narváez hep kilo sorunları olduğunu sadece United gibi saygın bir firmanın ona biraz daha saygılı davaranmasını beklediğini söyledi.
Narváez yasal işlem düşünmediğini ancak United çalışanlarının ‘kilolu müşterileri’ ile başa çıkmak için duyarlılık eğitimden geçmesini istediğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here