GÜNCEL SON HABERLER

Kanada da Yolculara Aşı Mecburi Oluyor

81 / 100

Ağustos ayının ortalarında Kanada hükümeti, havayolu yolcuları ve çalışanları için aşılamayı zorunlu hale getirme planlarını duyurmuştu. Artık bu politikanın ne zaman uygulanacağını tam olarak biliyoruz.


Kanadalı seyahat severlerin aşılanması gerekecek

30 Ekim 2021’den itibaren, Kanada içinde yurt içi ticari uçuşlarda, tüm yolcuların aşılanması gerekecek (buna uçuş ekipleri de dahil). Bu kural aynı zamanda kruvaziyer yolcuları ve şehirler arası tren yolcuları için de geçerli olacak.

Kural 12 yaş ve üzeri tüm yolcular için geçerli. Kısa bir geçiş dönemi için (30 Kasım 2021’e kadar), aşılanma sürecinde olanlar, 72 saat içinde yapılmış geçerli bir negatif koronavirüs testi gösterebilirlerse seyahat edebilecekler. Uzun vadede, “acil seyahat mecburiyeti veya sağlık durumu sebebiyle aşılanamayanlar vb. belirli durumlardaki kişiler gibi çok sınırlı istisnalar” olacak.

kanada

Bu, ilk olarak birkaç hafta önce hem Kanadalıları korumanın, hem de insanları aşı olmaya teşvik etmenin bir yolu olarak duyuruldu. Kanada, dünyada böyle bir mecburiyet getiren ilk ülkelerden biri – özellikle batıda başı çekiyor.


Bunun ötesinde, Air New Zealand ve Qantas gibi bazı havayollarının, uluslararası uçuşlarda yolcular için aşı mecburiyeti getirdiğini gördük. Amerika Birleşik Devletleri’nde benzer bir aşı düzenlemesi görebilir miyiz? Biden yönetimi bunun “şu an için fazla kutuplaştırıcı” olacağını düşünüyor. Ancak Biden, havayolları bu konuda farklı aşamalarda olsa da, havayolu çalışanlarının Aralık 2021’e kadar aşılanmalarını istiyor. United gibi havayollarında hemen hemen herkes aşılı.

Sonuç olarak; 30 Ekim 2021’den itibaren Kanada, tüm ticari hava yolcularının (ve ön saf havayolu çalışanlarının) aşı olmasını zorunlu kılacak.

İçerik:https://onemileatatime.com/

kanada
Kanada da Yolculara Aşı Mecburi Oluyor
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER