KAAN AIR, LÖSEV’li 16 çocuğun uçma dileğini gerçekleştirdi

0
64

KAAN AIR, LÖSEV’li çocuklara İstanbul semalarını hediye etti… 

Türkiye’nin en büyük özel havacılık şirketi olan KAAN AIR ekibi, 2 Mayıs Çarşamba günü 16 LÖSEV’li çocuğu KAAN AIR’in Ayazağa’daki merkezinde ağırladı. Toplam 16 çocuk gerçekleştirilen 4 uçuşla İstanbul’u kuşbakışı turladı. KAAN AIR Genel Müdürü Kemal Süler helikopter uçuşu için KAAN AIR Heliport’a gelen çocukları karşılayarak, onları ağırlamış olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Uçuş öncesi KAAN AIR’in hangarındaki helikopterleri inceleyen çocuklar, burada birlikte fotoğraf çektirdiler. Sonrasında toplam 4 kez olmak üzere gerçekleştirilen 15 dakikalık İstanbul turu için kendilerini bekleyen helikopterlere geçerek, İstanbul’u kuşbakışı izlemenin keyfini yaşadılar.

KAAN AIR, lösemide yüzde 20’lerdeki tedavi başarısını yüzde 92’ye çıkaran, sadece hastalığa yakalanan çocukları değil aileleri de sarıp sarmalayan LÖSEV’e destek vermeye devam edecek.

KAAN AIR Hakkında:

Havacılık sektörünün öncü kuruluşlarından Kaan Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Başarı Holding bünyesinde 2000 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kaan Air

dünyanın önde gelen farklı kategorideki helikopter üreticilerinin“exclusive” distribütörlüğü kapsamındahelikopter satışı, kiralama, VIP taşımacılık, hava taksi, havadan fotoğraf ve film çekim faaliyetleri, pilot eğitimleri gibi önemlihizmetleri vermektedir.

Ayrıca devlet ve özel sektörde gerçekleştirdiği kalite hedefli başarılı projelerle pazardaki varlığını güçlendirmeye ve büyütmeye devam etmektedir.

2012 yılında “Büyük Heliport ” lisansını alarak Türkiye’nin ilk ve tek helikopter havalimanı olarakmüşterilerine hizmet vermekte olan Kaan Heliport , sektörün önemli ihtiyaçlarından birini karşılamıştır.

Türkiyenin ilk ve tek büyük tescilli heliportu olan Kaan Heliport, İstanbul’un merkezinde, Maslak Ayazağa’da 22 dönümlük bir alanda 11 dönüm apron üzerine kurulmuş olup, kapalı alanı 16 büyük boy helikopter kapasitesine sahiptir..

KAAN AIR, orman yangınları ile havadan mücadele, elektrikiletim hatlarınınhavadan takibigibidevlet ve özel sektöregerçekleştirdiği çok çeşitli projelerle havacılık sektöründeki gelişime katkı sağlarken, diğer yandan pazardaki öncü konumunu her geçen gün daha da güçlendirmektedir. Uzun yıllardır İtalyan helikopter imalatçısı Leonardo Helicopter, ve Russians Helicopters/ Kamov distribütörlüklerini yapan Kaan Air, iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek dünyanın teknolojik altyapı bakımından en gelişmiş iş jeti üreticilerinden olan, ABD’li General Dynamics’in iştiraki Gulfstream uçaklarının Türkiye Ticari Satışlar temsilcisi olmuştur.