JET-LAG’DEN NASIL KURTULURSUNUZ?

0
125

3 Dakikada Jet-lag Sorununu Çözebilirsiniz

Jet-lag için yeni kullanılmaya başlanan bir yöntem, sık sık uzun uçuşlar yapanların yaşadığı uyku düzeni bozukluğu, sersemlik, baş ağrısı gibi şikayetlere yol açan Jet-lag için çözüm oluyor.

Bu tedavi 3 dakika gibi kısa bir sürede uygulanıyor. Kriyoterapi odalarında geçireceğiniz 3 dakika oldukça etkili sonuçlar doğuruyor. Kriyoterapi aslında cilt hastalıkları, siğil tedavisi gibi hastalıklı dokuları uzaklaştırmak için uzun yıllardır kullanılan bir yöntem.

Ancak Monako’daki Thermes Marins Monte-Carlo  merkezinde özel hazırlanan odalarda -60 ° C ile  -100 ° C arasında 3 dakika kadar kaldığınızda kendinizi canlanmış hissediyorsunuz. Bu yöntem sporcular tarafından da kullanılan bir bakım ve geliştirme yöntemi.Kasları rahatlatmaya yönelik olarak uygulanan ve inflamasyona bağlı hastalıklara da iyi gelen bu yöntemin başka faydaları da var. Kriyoterapi jet-lag’e bağlı rahatsızlıkları giderirken uyku bozukluklarıyla mücadelede de işe yarıyor. Stresi giderme etkisi de bulunan uygulama kuzey ülkelerinde ayrıca anti-aging yöntemi olarak da kullanılıyor.Bu merkezde uygulamanın bedeli 60 dolar civarında.