Japon Hitachi şirket arıyor

0
131

Japon teknoloji devi Hitachi’nin yüzde 51′ini aldığı Mars Lojistik, gözünü yeni hedeflere çevirdi. 2014′ü yatırım yılı ilan eden Mars, Türkiye’den…

Japon teknoloji devi Hitachi’nin yüzde 51′ini aldığı Mars Lojistik, gözünü yeni hedeflere çevirdi. 2014′ü yatırım yılı ilan eden Mars, Türkiye’den şirket satın alacak.
Türk lojistik sektörünün önde gelen firmalarından Mars Lojistik’in yüzde 51′ini geçtiğimiz aylarda alan Japon Hitachi, yeni fırsatlar için düğmeye bastı. Cirosal değerlendirmede dünyanın en büyük 38′inci grubu olan Hitachi, lojistik alanında bir ay arayla ABD, Hong Kong ve Türkiye’ye yatırım yaptı. İnorganik büyümeyi hedefleyen şirket Türkiye’yi lojistik üssü yapmak istiyor. Japonların şirketi satın almasının ardından genel müdürlüğe terfi eden Ali Tulgar, Hitachi’nin sağlayacağı sinerji ile 2014′ü yatırım yılı ilan ettiklerini söyledi.

330 MİLYON DOLAR
2011′i 195 milyon, 2012′yi ise 225 milyon dolarlık ciroyla kapattığını söyleyen Tulgar, “Bu yılki ciro hedefimizi 330 milyon dolar olarak belirledik” dedi. Hava, deniz ve demiryolu taşımacılığı da yapan Mars Lojistik, özellikle karayolunda bölgesel bir güç olmayı hedefliyor. 1000′den fazla aracı olan Mars, bu hedef doğrultusunda öncelikle filosunu güçlendirecek. 2014′ün ilk çeyreğinde 200 TIR daha alacaklarını ifade eden Ali Tulgar, sene sonuna kadar bu sayıyı 500′e kadar çıkarabileceklerini söyledi. Tulgar, “Türk Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika’ya taşımalarımız artıyor. Bu yıl Rusya’ya yoğunlaşacağız. Japon ortağımızla birlikte bölgede güçlenmek istiyoruz” diye konuştu.

İNTERMODAL SEFERLERİ 6 GÜNE ÇIKACAK

Ali Tulgar, Mars’ın bir diğer yatırım yapmayı planladığı alanın ise intermodal taşımacılık olduğunu söyledi. Tulgar, Trieste -Lüksemburg intermodal hattında sefer sayılarını önce dörde, 2014 sonuna kadar ise bu rakamı haftada altıya çıkarmayı planladıklarını söyledi.

https://www.lojistiknews.com/2014/07/06/japon-hitachi-sirket-ariyor/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here