İSVEÇ HEYETİ DHMİ’DE

0
131

isveç heyeti dhmi deTÜRKİYE İLE İSVEÇ ARASINDA HAVACILIK ALANINDA İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞMELERİ YAPILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım, İsveç Girişimcilik ve Yenilik Bakanı Mikael Damberg ile beraberindeki heyeti Bakanlık toplantı salonunda kabul etti. Görüşmede, Türkiye ve İsveç arasındaki ilişkilerin önemine dikkati çeken Bakan Binali Yıldırım, havacılık alanında iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişerek devam ettiğini belirtti. Bakan Yıldırım, ilişkileri daha da artıracak adımlar atma noktasında ilgili Genel Müdürlükler ile heyetlerin görüşmelere devam edeceklerini söyledi.

İSVEÇ HEYETİ DHMİ’DE…

Bakanlıkta yapılan kabulün ardından DHMİ Genel Müdürlüğündeki görüşmelere geçildi. Genel Müdür Serdar Hüseyin Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ve iki ülke havacılık konularının ele alındığı toplantıya İsveç İşadamları Delegasyonu Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Mantas Zalatorius, İsveç Türkiye Ticari Ateşesi Eric Friberg ile İsveçli firma yetkilileri katıldı.

 

Havacılık sektöründe kullanılan teknolojik ürünler ile ekip ve ekipmanlar konusunda görüşmelerin gerçekleştirildiği lokal toplantılarda, iki ülke arasında işbirliğinin artırılması ve ortak çalışmalar yapılması benimsendi.

 

Toplantıda, İsveç’in önde gelen firmalarından ABB, ADB Safegate Group, Assa Abloy, Axis Communications, Cavotec, Entrematic, Entry Point North, Ericsson, Gunnebo, SAAB, Securitas, Systemair, Volvo Trucks’ın üst düzey yetkilileri ile DHMİ Genel Müdürlüğü’nün ilgili Daire Başkanları hazır bulundu.