İstanbul Sabiha Gökçen rekor kırdı

0
85

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN, GÜNLÜK YOLCU

SAYISINDA 90.000 SINIRINI AŞTI

 

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, günlük yolcu  sayısında bugüne kadarki en yüksek rakamına Ağustos ayı içinde üçüncü kez ulaştı. Daha önce 3 ve 9 Ağustos tarihlerinde günlük yolcu rekoru kırılan havalimanında 11 Ağustos tarihinde  toplam 90.336 yolcu giriş ve çıkış yaptı.

 

Dünyanın ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı unvanına sahip olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, günlük yolcu sayısında yeni bir rekora daha imza attı. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 11 Ağustos tarihinde toplam 90.336 yolcu giriş ve çıkış yaptı ve böylece bugüne kadarki en yüksek rakama ulaşılmış oldu. Daha önce havalimanından 3 Ağustos tarihinde toplam 84.809, 9 Ağustos tarihinde ise yine toplam 84.972 yolcu giriş ve çıkış yapmıştı. Günlük 90.000 yolcu sınırının aşıldığı havalimanında böylece Ağustos ayı içinde üçüncü kez rekor kırılmış oldu.

Öte yandan bu yılın ilk 7 ayında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan toplam 13 milyon yolcu giriş-çıkış yaptı. Böylece Ocak-Temmuz döneminde toplam yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 31 oranında artmış oldu. Söz konusu dönemde iç hat yolcu sayısı yüzde 30 artarak 8.3 milyon, dış hat yolcu sayısı da yüzde 33 oranında artarak 4.7 milyona ulaştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here