İSTANBUL HAVAYOLLARI GELİYOR…

0
138

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu sunan Başkan Kadir Topbaş, “Ustalık Dönemim” dediği 3. Döneminin çok önemli vizyon projelerini açıkladı.

1 ay içinde İBB toplam 100 kilometrelik raylı sistem ihalesine çıkıyor. Belediye bünyesinde İstanbul Havayolları Şirketi Kuruluyor.Boğazın altına Üsküdar-Kabataş yaya tüneli yapılıyor.Haliç Tünel Geçişi için yapım aşamasına geçiliyor.Çobançeşme-Büyükçekmece arasına 3 ayrı karayolu tüneli geliyor.Baraj ve Göllerin üzerine güneş enerjisi panelleri kuruluyor.Dünya’nın en kapsamlı bağımlı rehabilitasyon merkezi İstanbul’a kuruluyor.

kadir topbaş

İSTANBUL HAVAYOLLARI GELİYOR…

“İstanbul’a çok önemli bir kazanım olacağını düşündüğümüz yeni bir projeyi daha açıklıyorum” diyen Topbaş, şunları kaydetti; “ Ulaştırma Bakanımız ile de görüştük. İstanbul Havayolları Şirketi’ni kuruyoruz. Ülke içinde uçacak ve baraj göllerine inebilecek, uçak taksi tarzında çalışabilecek bir havayolu şirketi olacak. Bu kente ve bu ülkeye yeni bir değer kazandıracağız. İstanbul’un aydınlatmasıyla ilgili bir master plan çalışmasını başlattık. 24 saat yaşayan ışıl ışıl bir İstanbul’u ortaya çıkartıyoruz. Bir başka çalışma daha başlattık. Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün bulunduğu 1 milyon 200 bin metrekarelik yeşil alanı halka açıyoruz. Burada öyle bir şey yapalım ki burada yeni bir destinasyon olsun istiyoruz. Park Bahçeler Daire Başkanımıza sonbaharda rengarenk yapraklı olan ağaçları buraya dikin, sonbaharda ressamlar ve fotoğrafçılar gelsin bu renk cümbüşünü görsün. Bir yerde Erguvan ve bir yerde hatmi çiçeği yolunu yapın” dedim. Ayrıca, ağaçların çok çok üstünden ağlar atılarak, insanların içinde kuşlarla beraber olacağı bir kuş akvaryumunun yapılması talimatını verdim.”

İBB