İSTANBUL HAVALİMANININ TERCİHİ YERLİ VE GÜÇLÜ “KALE KİLİT”

0
120

İSTANBUL HAVALİMANININ TERCİHİ YERLİ VE GÜÇLÜ “KALE KİLİT”

 

İlk etabı hizmete giren İstanbul Havalimanı’nın personel kabinlerinde, güvenlik ihtiyacı için yerli ve güçlü “Kale Kilit” imzalı 8 bin elektronik kilit kullanıldı.

 

Ev ve işyeri kilit ve güvenlik sistemlerinden kabin kilidine, otel kartlı kilidinden çelik kasaya, çelik kapıdan yangın kapısına, pencere sistemlerinden elektronik güvenlik sistemlerine kadar birçok güvenlik çözümünü bir arada sunan Kale Endüstri Holding bünyesindeki Kale Kilit, İstanbul Havalimanı’nda yerini aldı. Cumhuriyet’in 95’inci yıldönümünde ilk etabı hizmete açılan İstanbul Havalimanı’nda, personel kabinlerinin güvenlik ihtiyacı için Kale Kilit imzalı 8 bin adet elektronik kabin kilidi kullanıldı.

Anahtar taşıma derdine son

Tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak İstanbul Havalimanı’nda kullanılan elektronik kilitler, anahtar taşıma derdine son veriyor. Kamu binaları, askeri binalar, bankalar, hastaneler, oteller, okullar, fabrikalar, öğrenci yurtları ve spor tesisleri gibi toplu kulanım alanlarında en fazla tercih edilen ürün grubu olan Kale Elektronik Kabin Kilitleri, personelin kıymetli eşyalarını çalıntı ve hırsızlık olaylarına karşı korurken, çok basit ve fonksiyonel bir şekilde kullanım kolaylığı sağlıyor. Kabin kilidi, dolap kapağının özel şifre belirlenerek kapatılmasıyla; önemli belgeleri ve kişisel eşyaları her türlü kötü niyetli kullanıma karşı güvenle saklamaya yardımcı oluyor. Ayrıca kötü  niyetli girişimlerde dolap kilidine 3 defa yanlış şifre girildiğinde kilit, alarm moduna geçerek sesli ikaz veriyor.

Değişken ve sabit kilit özelliği bir arada

Ürün aynı zamanda; kullanım ihtiyacına göre bir yazılım, program ve ek bir teknik altyapıya ihtiyaç duymadan kişinin güvenlik seviyesini, kendisinin belirlediği şekilde oluşturmasına imkân veriyor. Elektronik kabin kilidi, değişken şifre özelliği ile tek bir dolabı birden fazla kişinin kullanımına sunarken, sabit şifre özelliği ile de dolap açma ve kapamayı kişiselleştiriyor. Master kullanıcı özelliği sayesinde ise olası bir durumda veya tehlike anında aynı şifreyi kullanarak yetkili beş kişi kilidi açabiliyor. Kullanıcının şifreyi unutması halinde, kilitlerin kurulumu esnasında tanımlanmış olan master şifre ile dolap açılabiliyor.

 

 

Kale Endüstri Holding Hakkında

Kale Endüstri Holding 1953 yılında temelleri atılmış, 1979’da İstanbul Güngören’deki üretim tesisleri ile atağa kalkmış, 1988 yılında tüm şirketlerini Holding çatısı altında toplamış, dev yatırımları ile büyümeye devam eden bir kuruluştur. 2016 yılı itibariyle tüm üretimini Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşımıştır. 2018 yılında ise Holding, 39 yıldır bulunduğu Güngören’deki merkezinden, Vadistanbul’da yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni genel müdürlük binasına taşınmıştır. Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit ise her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde metal eşya kategorisinde üst üste 10 kez ipi göğüsleyerek birinci olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here