İstanbul Havalimanı Şimdi Whatsapp’ta!

0
1363

İstanbul Havalimanı ile ilgili merak ettiğiniz her şey için 7/24 çevrim içi.

İstanbul Havalimanı Whatsapp telefon numarası kaç?

İstanbul Havalimanı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada son yılların en önemli paylaşım uygulamalarından biri olan Whatsapp uygulaması ile yolcuların ve vatandaşların İstanbul Havalimanı ile ilgili tüm bilgilere Whatsapp üzerinden ulaşabileceği bilgisi paylaşıldı.

Paylaşılan bilgi mesajında ” İstanbul Havalimanı’nın konforu şimdi WhatsApp’ta. Havalimanımızla ilgili merak ettiğiniz her şey için 7/24 hizmetinizdeyiz.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbl Havalimanı Whatsapp kanalına 444 1 442 numarasından erişebilirsiniz.

Bir kaç soru sorduk

PCR testi havalimanında yaptırılabilir miyiz?

Merhaba ,PCR testi talebinde bulunan misafirlerimiz için uygulamanın yapılacağı laboratuvar çalışmaları giden yolcularımız (12 numaralı kapı karşısında) için tamamlanmıştır. İlgili test alanı T.C Sağlık bakanlığı tarafından akredite edilmiş firma tarafından 7/24 işletilmekte olup test sonuçlarınızı havalimanından alabilir yada https://enabiz.gov.tr/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Uçuşunuzda bir aksaklık yaşanmaması adına havalimanımızda daha erken bulunmanızı rica ederiz. Ödeme işlemini Halk Bankası üzerinden veya nakit olarak ilgili alanda da gerçekleştirebilirsiniz. Ek soru ve detaylar için T.C Sağlık bakanlığı iletişim hattı Alo 184 ile irtibata geçebilirsiniz.Test sonuçları 4-9 saat aralığında çıkmaktadır.

Bagajları emanete bırakabilir miyiz?

Bagajınızı havalimanımızın gelen yolcu katında bulunan iki adet “Bagaj Konsinye” alanına ücret karşılığında emanet edebilirsiniz. Bu alanların konum bilgilerine havalimanı haritamızdan https://www.istanbulhavalimani.com/en/passenger/airport-guide/airport-map üzerinden veya Apple / Android cihazınıza yükleyebileceğiniz İstanbul Havalimanı mobil uygulamamız üzerinden ulaşabilirsiniz. cihaz. SAA (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) PPC (Kamu-Özel İşbirliği) oranına göre belirlenen bırakılan bagaj ücretleri tablosu aşağıdaki gibidir.

Büyük Boy Bagaj: Günlük 72,5 TL
Orta boy bagaj: Günlük 36 TL
Küçük Boy Bagaj: Günlük 27,5 TL