İstanbul Havalimanı’ndan ilk hava kargo taşımaları gerçekleştirildi

0
104

Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndan ilk hava kargo taşımalarını gerçekleştirdi

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndan ilk yurt içi ve yurt dışı hava kargo gönderimi olarak tarihe geçen taşımalarında Türk Bayrağımızı, Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gönderdi.

İstanbul Havalimanı’ndan 4 Şubat tarihinde gerçekleşen ilk ticari yurt içi kargo taşıması, TK 2124 sayılı sefer ile Ankara’ya yapıldı. Aynı gün gerçekleşen ilk yurt dışı kargo gönderimi ise TK 0978 sayılı sefer ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleşti.

Turkish Cargo 2 Mart tarihi itibarıyla, yolcu uçaklarının kargo kapasitesi kullanılarak gerçekleştirilen taşımaları İstanbul Havalimanı’ndan icra ederken, filosunda yer alan kargo uçaklarıyla yapacağı taşımaları ise Atatürk Havalimanı’ndan düzenlemeye devam ediyor olacak.

Yaptığı yatırımlar ve gelişen filosuyla hava kargo sektörünün en büyük beş markasından biri olma yolunda, hedeflerine emin adımlarla ilerleyen Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndaki 6 Milyon ton kargo taşıma kapasiteli Mega Hub’ının faaliyete geçmesi ile birlikte tüm operasyonlarını buraya taşıyacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here