İstanbul Havalimanı’na İlk Grup Geldi

0
127

İstanbul Havalimanı 9 Avrupa ülkesinden gelecek ve 14 gün süreyle karantina/gözetim altında misafir edielecek vatandaşlarımızı karşılıyor.

İlk uçak Münih’ten geldi. Gelenler vatandaşlarımız özel önlemler eşliğinde kyk yurtlarında misafir edilecek.

Avrupa’dan gelen Türk vatandaşarını taşıyan ilk uçak 17 Mart 2020 günü saat 14.15 sıralarında İstanbul Havalimanı’na indi. Havalimanına inen ikinci uçak ise Nürnberg’den gelen uçaktı. Tahliyenin avrupanın çeşitli merkezlerinden gün boyunca devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) merkezi olarak açıkladığı Avrupa’dan Türkiye’ye gelmek isteyen ve Dışişleri Bakanlığına isim bildiren vatandaşlar, gün içinde Hamburg, Düsseldorf, Stuttgart, Frankfurt, Nürnberg, Köln ve Berlin’deki havalimanlarından Türkiye’ye hareket edecek.

Yurt dışı temsilciliklerine başvuran Türk vatandaşlarının bugün Almanya’daki hava limanlarından Türkiye’ye dönüşler başladı. Vatandaşların uçuşları, konsoloslukların ‘Türkiye’ye dönüş yapmak isteyen yolcu listesi’ adı altında hazırlanan listeye göre planlandı. Türkiye’ye dönüş için yapılacak uçuşların sadece Türk Hava Yolları (THY) ile yapılacağı belirtildi.

Almanya’nın Kuzey-Ren Vestfalya eyaletindeki Düsseldorf kentinden yapılacak uçuşlarda, yerel saatle öğleden sonra saat 14.05 ila 17.50 de iki uçağın yolcuları Türkiye’ye götüreceği kaydedildi. Aynı eyaletteki Köln kentinde bulunan Bonn Havalimanı’nda bir uçağın Türkiye’ye dönmek isteyen yolcuları taşıyacağı bildirildi. Yerel saatle 10.05’te Münih’ten hareket eden uçakta da 2’si bebek olmak üzere, 108 yolcunun bulunduğu öğrenildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here