ISIYA DUYARLI KARGO – SOĞUK ZİNCİR

0
139

Emirates_SkyCargoBu yazımızda Emirates SkyCargo ‘yu baz alarak ısıya duyarlı kargolar  hakkında bilgi vereceğiz.

Daha önceki yazılarımızda da THY’nin ısıya duyarlı kargolar için battaniye ( termal örtü ) çözümlerinden bahsetmiş ve hatta fiyatlarını yayınlamıştık.

Emirates SkyCargo da ağırlığı 3 kg geçmeyen ” white cover ” adında benzer ve yeni nesil bir ürünü piyasaya sürdü.

İlaçlar, gıda maddeleri , deniz ürünleri gibi ısıya duyarlı ( bozulabilen kargolar ) bu yeni nesil koruma ürünleri sayesinde daha kaliteli bir hizmet sağlıyor.

Bozulabilir kargolar genelde yüklemeden öne veya uçaktan inince istenilen ısıda soğuk hava depolarında saklanabiliyor. Fakat yükleme boşlatma , aktarma ve hatta uçuş esnasında istenilen ısı seviyesi yakalanamıyor ve hatta verilen uğraşlar , harcanan emekler heba olabiliyor.

Bu hafif yeni nesil koruma ürünleri tamamen kargoyu sarıyor ve kapatıyor. Kargonun kabulünden varış noktasında , soğuk hava deposundan teslim edilene kadar bu ürün tarafından korunuyor.

Uygulama iki kişi tarafından kolayca ve 8 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor.

Yeni nesil ürün yüksek yoğunluklu polietilen DuPont patentli Tyvek malzeme kullanılmış. Ürün su geçirmez olmakla beraber , hava akışını sağlayıp kargoyu nemlendirmeden kuru tutabiliyor.

 

 

Özellikle yüksek sıcaklara sahip Ortadoğu’nun taşımacılık ta dayanıksızlığı ile öne çıkan soğuk zincir ürünleri sebze ve meyve , ilaçlar için ek koruma sağlıyor.

İlaç sektörünün yıllık soğuk zincir taşımalarının ürün değeri 1 trilyon doları aşmış durumda.

İleri koruyucu teknikler ve bozulabilen ürünlerin taşınması  için taşıyıcılar çözümler üretiyor ve üretmeye devam edecek.

Turkish Cargo’dan termal örtüsü hakkında

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here