İlker Aycı:” Yeni Evimize Gitmek İçin Sabırsızlanıyoruz”

0
101

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı: “29 Ekim 2018’de 3. Havalimanındayız”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 29 Ekim’de İstanbul 3. Havalimanı’nda olma gayreti içinde olduklarını belirterek ”29 Ekim’de orada olmanın planları içerisindeyiz. A planı da bu, B planı da bu. Hepimiz buna göre çalışıyoruz”dedi. 

Aycı, THY Teknik’te düzenlenen ilk Boeing 777 kargo uçağının filoya katılım töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

THY’nin 3. Havalimanı’na taşınması hazırlıklarıyla ilgili soru üzerine Aycı, şöyle dedi:

”Ağır, ağır orada bir operasyon yürüyor şu anda. Takdir edersiniz ki kolay bir arazi değil. O arazinin hazırlanması ve inşaatın onun üzerinde yükselmesi için tüm çalışmalar yapıyor. Gerekli dizayn çalışmaları yapıldı ve tamamlandı. Çok yakında inşaatların yükseldiğini görebileceksiniz. Zaten son sürat terminal binası yürüyor. Diğer kısımlarda ki işlerde yürüyor. Bizimki de çok süratle bir biçimde devam edecek. İnşallah yeni havalimanımızda 29  Ekim’de olmanın gayreti içerisindeyiz. Ve inşallah orada olacağız. Yeni evimize gitmek için sabırsızlanıyoruz. Bu zamanı iyi değerlendireceğiz. Çok çalışacağız. Filomuz orada olacak inşallah.”

”Dünyadaki örnekleri inceliyoruz”

Taşıma işleminin ‘Bir gündemi yoksa kademeli olarak mı’  gerçekleştirileceğine ilişkin bir soru üzerine de Aycı, şöyle devam etti:

”Bunun üzerine arkadaşlar çalışmalar yaptılar. Her iki seçeneği de değerlendirdiler. Öncelikle tüm binaların hepsine taşınılacak ve oradan operasyon net olarak yürüyecek. Filo da buradan kalkıp bir şekilde oraya inecek ve oradan devam edecek. Gerekli orat ile ilgili danışmanlar alınıyor. Dünyada ki en iyi örnekler inceleniyor. Hem
dünyadaki büyük taşınmaların başarı örnekleri hem de bununla alakalı geçmişte yapılan büyük hataları da gözden geçiriyoruz. Bu anlamıyla THY kendine en uygun ve en özgün taşınma biçimini uygulayacaktır ve orada olacaktır. Yeni yerimiz, yeni Hub’umuz, yeni transfer merkezimiz kapasite sorunumuzun hallolduğu, teknolojik anlamda dünyadaki herkesin gıptayla bakacağı bir havalimanına gideceğiz. Bunun alakalı hazırlıklarımız son sürat devam ediyor. Bu konuyla ilgili şirketimiz içerisinde özel bir ekip çalışıyor. Genel Müdürümüz takip ediyor, yönetim kurulumuz takip ediyor. Hep beraber bu işin içerisinde bu işin süratle olması konusunda mücadelemizi sürdürüyoruz. İnşallah 29 Ekim’de de orada olacağız.