İlk Türk sivil uçağı VECİHİ XIV’ün üç boyutlu resmi yapılacak

0
146

Dünyaca ünlü sokak resmi sanatçısı Alex Maksiov, Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı’na ilk Türk sivil uçağı VECİHİ XIV’ün üç boyutlu resmini yapacak.

Dünyanın önemli şehirlerinde kaldırımlara yaptığı üç boyutlu resimleriyle bilinen dünyaca ünlü 3D resim sanatçısı ressam Alex Maksiov havacılık temalı 3 boyutlu sokak resmi çizmek üzere Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkına geliyor. Maksiov etkinlik kapsamında Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinde Vecihi Hürkuş’un bizzat kendi tasarladığı ve imal edip bizzat kendisinin uçurduğu İlk Türk sivil uçağı VECİHİ XIV’ü konu alan 3 boyutlu bir sokak resmi yapacak. 28 Eylül 1930 tarihinde Eskişehir semalarından Ankara’ya doğru uçanVecihi XIV, 86 yıl sonra tekrar havacılık kenti Eskişehir’e geliyor.

 

Maksiov 22 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 14’te Sosyal Bilimler Enstitüsü Kongre Merkezi Mavi Salonda 3 boyutlu resim çizimi hakkında bir seminer verecek ve 23 Haziran’da Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkında çizimlerine başlayacak.

Dünyanın önde gelen kentlerinde gerçekleştirdiği çizimlerle ün yapmış Alex Maksiov dünyanın en iyi sokak sanatçılarından birisi olarak tanınıyor. Maksiov iki boyutlu alanlara üç boyutlu görüntülerresmediyor ve belirli bir açıdan bakıldığı zaman derinliğe sahipmiş gibi gözüken bu resimler görenleri büyülüyor.

Alex Maksiov_1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here