İlk Kez İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda

0
59

Qatar Airways, Boeing 787 Dreamliner Uçağını İlk Kez İstanbul’daki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na Getirdi

Ödüllü havayollarının teknoloji harikası uçağı 1 Temmuz’dan itibaren İstanbul-Doha güzergâhında sefere başlayacak.

 

Qatar Airways’in Türkiye ile bağlantıları sezonluk olarak yapılan Bodrum ve Antalya güzergâhlarının başlatılmasıyla devam etmektedir.

DOHA, Qatar – Katar Devleti’nin milli taşıyıcısı olan Qatar Airways, 1 Temmuz’dan itibaren İstanbul’daki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na Boeing 787 Dreamliner ile hizmete başlayacağını ilan etmekten gurur duyuyor.

Qatar Airways Güney Doğu Avrupa Ülke Müdürü Sayın Ferit Aksun şunları söyledi: “Boeing 787 Dreamliner’ı İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na getirmekten gurur duyuyoruz. Avrupa’nın en popüler varış noktalarından biri olan İstanbul’a Boeing 787 Dreamliner’la hizmet vermekten ve bu yaz, gökyüzündeki teknolojik olarak en yenilikçi uçaklardan birinde en üst düzey konfor ve hizmetleri yolcularımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Geçen ay Bodrum ve Antalya’ya seferlerin başlatılmasıyla; Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na günlük üç, İstanbul Atatürk Havalimanı’na haftada on, Adana Havalimanı’na haftada üç, Hatay Havalimanı’na da haftada üç ve Ankara’ya günlük uçuşlarla, Qatar Airways şu anda Türkiye’deki 7 destinasyona uçuş hizmeti sunmaktadır. Ödüllü havayolu şirketi, Kasım 2017’de Adana’ya ve Nisan 2018’de Hatay’a direkt seferler başlattı.

Doha ile Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı arasındaki günde üç seferlik hizmet, 12 Business Class ve 132 Economy Class koltuk özellikli bir Airbus A320 uçağı ile gerçekleştirilmektedir. Boeing 787 Dreamliner uçağının, 22 Business Class koltuğu ve tüm Economy Class koltuklarında 10,5 inç’lik televizyon ekranları bulunan 232 Economy Class koltuğunu kapsayan,  iki kabinli bir yapılandırması vardır.

Endüstri standartlarından yüzde otuz daha büyük olan, ekstra geniş baş üstü dolaplar sayesinde yolcular el çantalarını daha kolay yerleştirebilmektedirler. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ve eş zamanlı olarak izlemeye imkân veren çift ekran fonksiyonu sayesinde yolcular, hava yollarının ödüllü Oryx One eğlence sistemi aracılığı ile sayısız eğlence seçeneklerinin tadını çıkarabilir veya On Air Wi-Fi hizmeti ile internete bağlanabilirler.

Qatar Airways, ödüllü Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) ile Türkiye’yi hem 150’den fazla uçuş noktasına bağlıyor hem de Uzakdoğu, Avustralya, Orta Doğu ve daha pek çok noktaya benzersiz bağlantı uçuşları sunuyor. Katar Devleti’nin ulusal taşıyıcısı, altı kıtada iş ve eğlence destinasyonlarına uçan 200’den fazla uçağıyla modern bir filoya sahiptir.

Qatar Airways, Paris Air Show’da düzenlenen prestijli Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri 2017’de “Yılın Havayolu” ödülünün sahibi olmuştur. Katar’ın ulusal taşıyıcısı, ödül töreninde dünyanın dört bir yanından gelen yolcular tarafından ‘En İyi Havayolu’ seçilmesinin yanı sıra, ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class’ı’ ve ‘Dünyanın En İyi Birinci Sınıf Havayolu Bekleme Salonu’ da dâhil olmak üzere birçok önemli ödülün sahibi olmuştur.

Bu yıl havayolu şirketi, uçuş başlatacağı yeni heyecan verici varış noktalarını açıkladı; Tallinn (Estonya), Valletta (Malta), Langkawi (Malezya) ve Da Nang (Vietnam).