“IFTE 2016” kapsamında tertiplenen “Uçuş Eğitim Okulları Çalıştayı”

0
69

DHMİ SHGM UÇUŞ OKULLARIDHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım,  Havacılık Eğitim Fuarı “IFTE 2016” kapsamında tertiplenen “Uçuş Eğitim Okulları  Çalıştayı”nda uçuş okulu yöneticileriyle bir araya geldi.

 

Uçuş okullarının sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştaya, Genel Müdürün yanı sıra SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi, Genel Müdür Yardımcısı Celal Özuğur ve AFA, Er-Ah, Tarkim, Ayjet, Topair gibi uçuş okulları yöneticileri katıldı.

 

Uçuş okullarının 2016 yılından itibaren uygulamaya konulan 5 TL’lik yaklaşma ücretlerinin kaldırılması talebini değerlendiren DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, ücretin sembolik olduğunu ve hizmet verilen işin karşılığı olarak alındığını belirtti. Yıldırım, “28 Kasım 2015 Tarihinde İstanbul’da DHMİ tarafından gerçekleştirilen 1. Genel Havacılık Forumu’nda tartışılıp not alınan konular ve başlıklar üzerinde ciddi ve hızlı bir çalışma yapıldı. DHMİ uhdesinde çözülebilen her konunun planlamaları yapıldı ve mümkün olanlar sonuca bağlandı. Diğer konularda ise ilgili kurumlar ile çözüm ortaklığı yapılmak suretiyle sıkıntıların aşılması için çalışmalar sürmektedir” dedi.

Ülkemizde genel havacılığın gelişmesinin hükümet nezdinde de önemsendiğini ifade eden Genel Müdür Yıldırım,  sektörle sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulmasının ülke kazancı olduğuna vurgu yaptı.

SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi ise SHT-ŞERİT talimatının 15 gün içerisinde yayımlanacağını, air street adı verilen hava alanlarının işletilmesi konusunun karara bağlanacağını açıkladı.