GÜNCEL SON HABERLER

IBAC Havacılığı Eski Günlerine Döndürmek İçin Çalışıyor


83
/ 100


 

IBAC Havacılığı Eski Günlerine Döndürmek İçin Çalışıyor

Uluslararası Ticari Havacılık Konseyi (IBAC), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün (ICAO) uluslararası uçuşların eski günlerine dönüşünü sağlamak adına gerçekleştirdiği rehberlik çabalarını desteklemek için, bir halk sağlığı risk yönetimi çalıştayı geliştirdi. ICAO Halk Sağlığı Koridoru (PHC) çalıştayı, ICAO’nun çevrimiçi olarak başlattığı daha geniş bir sanal uygulama paketinin (iPack) bir parçası. Ulusal yetkililer için geliştirilen PHC iPack eğitimi, sınırlar arası hava yolculuğunun yeniden açılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış.

IBAC genel müdürü, Kurt Edwards “Bu, endüstri için, dünya çapındaki düzenleyicilere ve kural koyuculara, hava taşımacılığının bakımını ve geri dönüşünü, üzerinde anlaşmaya varılan halk sağlığı ve operasyonel rehberlik doğrultusunda, güvenli ve verimli bir şekilde en iyi şekilde nasıl kolaylaştıracakları konusunda tavsiyede bulunmak için bir fırsattır” dedi.   “Çalıştay içeriği oluşturmak, girdilerini toplamak için yaklaşık 20 kadar seyahatle ilgili işletme ve dernekten konunun uzmanlarını bir araya getirdik.”

IBAC, çalıştay programını geliştirmek için Vancouver merkezli TrainingPort ve MedAire ile birlikte çalıştı. MedAire’in havacılık sağlığı küresel direktörü Dr. Paulo M. Alves, “Bu yeni eğitim programı, dikkatli risk değerlendirmelerinden sonra, devletlere sınırlarını güvenli bir şekilde yeniden açma yetkisi verecek ve şüphesiz havacılığın küresel ölçekte toparlanmasına katkıda bulunacaktır” dedi.

IBAC

TrainingPort CEO’su Bryan Barratt, “Bu kadar önemli bir içeriği tasarlamak ve oluşturmak için çok sayıda konunun uzmanıyla, dünyanın tekrar güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlamak için birlikte çalışmak bir onurdu” diye ekledi.

IBAC, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından desteklenen, ICAO‘nun Sivil Havacılıkta Halk Sağlığı Olaylarının Önlenmesi ve Yönetimi (CAPSCA) sektörler arası işbirlikçi programının bir ortağıdır. ICAO, WHO ve IBAC’e ek olarak CAPSCA, havayolları, üreticiler, hava seyrüsefer hizmetleri sağlayıcıları, havaalanları, havacılık otoriteleri ve ulusal halk sağlığı yetkililerinin temsilcilerini içeriyor.

ICAO genel sekreteri Juan Carlos Salazar, “IBAC’ın bu ekibi bir araya getirme ve küresel hava taşımacılığının iyileşmesine önemli katkılar sağlayacak sonuçlar sunma çabaları için minnettarız”  “Sivil havacılık topluluğu, dünyamızı yeniden birbirine bağlamak için bugün ICAO aracılığıyla çok yakın bir şekilde çalışıyor. Sektörümüzün iyileşmesinin güvenli, emniyetli ve sürdürülebilir bir şekilde ilerlemesini sağlamak için paydaşları bir araya getirmeye kararlıyız “dedi.

İçerik:ainonline.com

 

IBAC

IBAC Havacılığı Eski Günlerine Döndürmek İçin Çalışıyor
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER