Latest Posts

Hitit, uluslararası ödüllerine yenilerini ekledi

82 / 100

Hitit, uluslararası ödüllerine yenilerini ekledi

Dünyanın önde gelen havacılık teknoloji şirketi Hitit, uluslararası yayın kuruluşlarından KHM Medya tarafından 163 ülkeden okurların oylarıyla belirlenen Global 100 Ödülleri’nde iki ödül birden kazandı. Global 100 ödüllerinde; Avrupa’da Yılın En İyi Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı (PSS) seçilen Hitit ayrıca, Türkiye’de Yılın En İyi Havayolu ve Seyahat Bilişim Çözümleri Sağlayıcısı ödülünü aldı. 

Havacılık teknolojileri alanında Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçısı olan Hitit, yenilikçi teknolojileri ile kazandığı uluslararası ödüllerine iki yenisini ekledi. Yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri ile dünya genelinde 60’a yakın havayolu ve seyahat sektörü şirketine hizmet veren Hitit, son olarak KMH medya tarafından gerçekleştirilen Global 100 ödüllerinde; Avrupa’da Yılın En İyi Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı ve Türkiye’de Yılın En İyi Havayolu ve Seyahat Bilişim Çözümleri Sağlayıcısı ödüllerine layık görüldü.

İngiltere merkezli KMH Medya tarafından, 163 ülkedeki okurların oyları ve tescilli bir seçim süreci ile kazananların belirlendiği Global 100 Awards 2022’de iki ödül birden kazanan Hitit, kurulduğu günden bu yana yerli ve yabancı birçok ödüle layık görüldü.

hitit, uluslararası ödüller
uluslararası ödüller

Doğu Avrupa’nın En İyi Havacılık Yazılım firması, Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı, En İyi Havayolu Raporlama Sistemi, Yılın En Niş Teknoloji Firması, turizm alanında “Türkiye’nin En İyi Sektörel Yazılım Firması gibi ödülleri kazanan Hitit yakın zamanda da BEETECH 2020 Teknoloji Ödülleri’nde “Büyük Ölçekli Firma Kategorisi’nde “AR-GE İhracat Birincisi” ve Bilişim 500 Ödülleri’nde de “Turizm Sektörü Yazılım Birincisi” oldu.

Uluslararası ölçekli prestijli ödüller bizim için önemli bir motivasyon kaynağı

Hitit’in Global 100 ödüllerinde; Avrupa’da Yılın En İyi Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı ve Türkiye’de Yılın En İyi Havayolu ve Seyahat Bilişim Çözümleri Sağlayıcısı ödüllerini alması hakkında konuşan Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, “Hitit olarak, yakın geçmişte birçok önemli ödüle layık görüldük; Global 100 ödülleri de ekibimiz için bir başka büyük takdir.

hitit
uluslararası ödüller

Yenilikçi yazılımımız ve tek noktadan hizmet sağlayabilen ürün yelpazemiz havayolu teknolojisinin her alanı için sektörel standartları iyileştirmenin yolunu açıyor. Çözümlerimiz sayesinde Avrupa ve diğer kıtalara yönelik büyümemizi sürdürüyoruz. Global 100 Awards gibi uluslararası ölçekli, prestijli ödüller bize muazzam bir motivasyon veriyor. Ayrıca; pandemi döneminin etkilerini atlatırken, ticari büyümemizi sürdürmemiz ve havayolu ve seyahat teknolojileri endüstrisindeki konumumuzu güçlendirmemiz için bizi daha da teşvik ediyor” dedi.

hitit
uluslararası ödüller

Hitit Hakkında

Hitit, Türk Hava Yolları’nda yönetici olarak çalışan Nur Gökman ve Dilek Ovacık tarafından 1994’te kuruldu. Şirketin kuruluş amacı ve havacılığın içinden gelen kurucuların öncelikli hedefi, tamamen yerli sermaye ile çalışıp dışarıya bağımlılıktan kurtulmak ve Türkiye’yi teknoloji ihraç eden bir ülke haline getirmekti. Bu felsefe ile yola çıkan Hitit, başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor.

Sektördeki şirketlerin rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü/charter yönetimi, geniş kapsamlı performans ölçümü ve kargo ihtiyaçlarına Crane markalı yazılım çözümleri ile tek noktadan hizmet sunan Hitit, aynı zamanda hosting ve danışmanlık hizmeti de veriyor. 

hitit

%100 Türkiye’de üretilen havacılık çözümleriyle her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan Hitit; Doğu Avrupa’nın En İyi Havacılık Yazılım firması, Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı, En İyi Havayolu Raporlama Sistemi, Yılın En Niş Teknoloji Firması, turizm alanında “Türkiye’nin En İyi Sektörel Yazılım Firması”, “Yılın Havacılık Yazılım Kuruluşu” ve “Yılın Havacılık Teknoloji Kuruluşu” gibi birçok ödülün de sahibi. Hitit, 3 Mart 2022 itibarıyla HTTBT koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Latest Posts

POPULER