GÜNCEL SON HABERLER

HEDEF 1 MİLYON

Gazipaşa Havalimanı, THY’nin uçuşlarına başlamasıyla birlikte hedef büyülttü. TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, 2014 hedeflerinin 650 bin, 2015 yılında ise 1 milyon yolcu hedeflediklerini söyledi.

 

HAYALİMİZE ULAŞTIK
Alanya ve bölgesi için önem taşıyan Gazipaşa Havalimanı’nın hak ettiği yere gelmesi için gerçekleştirilen çalışmaların olumlu sonuçlarını gördüklerini söyleyen TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, “Bölge turizmine hizmet sunmak üzere var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Net ve belli bir klasta yolcu geliyor. İsteriz ki devamlı uçak insin kalksın. O da olacak. Şu anda hedefimiz 650 bin yolcu kapasitesi. İç hatları da sayarsak bölgelere göre 2015’te 1 milyon, ilerki yıllar içerisin de geliştikçe 3,5 milyon yolcu kapasitesine ulaşır.” dedi.
GZP’Yİ TANITTILAR
GZP’ye de sefer düzenleyen SunExpress, Almanya’dan tatil bölgelerine charter ağını kış sezonunda genişletecek. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ise Antalya ve Gazipaşa havalimanlarından Temmuz ayında Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12 oranında artarak 2 milyon 23 bin 798 olarak kayıtlara geçtiğini duyurdu. THY’nin 25 Temmuz’da Gazipaşa Havalimanı’na gerçekleştirdiği ilk uçuşundan en önemli detayları Habertürk ekranlarında yayınlanan Airport programında sunuldu. Programda THY’nin 258. uçuş noktası olarak GZP’ye geniş yer verildi.

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER