Havaş Europe

0
158

Köklü yer hizmetleri şirketi Havaş, Avrupa’daki iştiraki Havaş Europe’un müşteri portföyüne Almanya’nın Münih Havalimanı’nda Türk Hava Yolları ve Air Europa’yı, Hamburg Havalimanı’nda, Alitalia ve Brussels Airlines’ı, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda ise UTAir Ukraine’i ekledi.

Havaş, Avrupa’da yer hizmeti verdiği iştiraki Havaş Europe ile Almanya’nın Münih Havalimanı’nda Türk Hava Yolları ve Air Europa ile Hamburg Havalimanı’nda, Alitalia ve Brussels Airlines ile Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da UTAir Ukraine ile el sıkıştı. Bu çerçevede Münih’te Air Europa’ya bilet satış hizmeti başladı. Türk Hava Yolları’nın yolcu ve harekât hizmetleri de bu havalimanında Havaş Europe tarafından verilecek. Şirket Hamburg’ta ise ay sonuna kadar Alitalia ve Brussels Airlines’a hizmet vermeye başlayacak. Letonya’nın başkenti Riga’da da UTAir Ukraine Havaş Europe’u tercih etti.

Havaş Genel Müdürü Nurzat Erkal, “Havaş ile yurtiçi operasyonumuzu genişletirken, iştirakimiz Havaş Europe ile de büyük bir büyüme ivmesi yakalıyoruz. Havaş’ın müşteri memnuniyeti esasına dayanan uluslararası standartlardaki hizmetiyle, yurtdışında faaliyet gösterdiğimiz Almanya ve Letonya’da portföyümüzü genişletmeye devam ediyoruz. Havayollarıyla gerçekleştirdiğimiz yeni anlaşmalarla Havaş Europe olarak Almanya ve Riga’da hizmet verdiğimiz uçuş sayısını yüzde 14 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Havaş’ın uluslararası pazarda büyüme ve küresel marka olma stratejisiyle Kuzey Avrupa’da kurduğu Havaş Europe, bugün Letonya’da Riga Havalimanı’nda ve Almanya’da Frankfurt, Münih, Berlin Tegel, Hamburg, Stuttgart ve Duesseldorf Havalimanları’nda faaliyet gösteriyor. Havaş Europe 2013’te yaklaşık 50 bin uçak seferine hizmet sundu.

LOJİPORT

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here