Havaş Europe, SAS ve Ukrayna Havayolları ile anlaştı

0
352

havas eu

Yer hizmetleri şirketi Havaş Europe, Riga Havalimanı’nda yer hizmetleri operasyonlarını yürütmek üzere İskandinav Havayolları (SAS) ve Ukrayna Uluslararası Havayolları ile el sıkıştı. Stockholm ve Kiev’den Riga Havalimanı’na gelen SAS ve Ukrayna Uluslararası Havayolları’nın ilk seferleri kapsamında, uçuş ekipleri ve yolcuları Havaş Europe yetkilileri tarafından çiçek ve ikramlarla karşılandı. Türkiye’de 25, Orta Doğu’da Medine Havalimanı’ndaki operasyonunun yanı sıra Avrupa’da da 7 havalimanında 200’ün üzerinde hava yoluna yer hizmetleri sunan Havaş, SAS ve Ukrayna Uluslararası Havayolları’na sunacağı operasyonlar ile hizmet ağını Riga’da 17, Avrupa’da ise 27’ye yükseltmiş oldu.

Havaş Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Güçlü Batkın “2010 yılında operasyonlarımızın başlangıcından itibaren Havaş Europe olarak uluslararası pazarda önemli bir büyüme ivmesi yakaladık. Bu büyüme doğrultusunda, SAS ve Ukrayna Uluslararası Havayolları’nı da hizmet ağımızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma ile Stockholm ve Kiev’den Riga Havalimanı’na yıllık yaklaşık 1.300 karşılıklı sefer ile toplamda yaklaşık 150 bin yolcuya hizmet veren iki havayolu şirketine yer hizmetleri sağlayacağız. Küresel bir marka olmak amacıyla, hem Türkiye hem de yurtdışında servis ağımızı genişletmeye devam edeceğiz” dedi.

SAS Havayolları’nın Riga – Stockholm uçuşlarını, ATR72 tipi uçakla her hafta 18 karşılıklı sefer ile, Ukrayna Uluslararası Havayolları’nın ise Kiev – Stockholm uçuşlarını, B737 tipi uçakla haftalık 7 karşılıklı seferle gerçekleştirmesi planlanıyor. Halihazırda Letonya’da Riga Havalimanı’nda ve Almanya’da Frankfurt, Münih, Berlin Tegel, Hamburg, Stuttgart ve Duesseldorf Havalimanları’nda faaliyet gösteren Havaş Europe, yolcu ve bagaj işlemleri, ramp, uçak temizlik, yük kontrolü ve haberleşme, kargo, uçuş operasyon, ulaşım, temsil ve gözetim hizmetleri veriyor. Havaş Europe 2014 yılında yaklaşık 50 bin uçak seferine hizmet sundu.