Havaş, British Airways ile eğitim işbirliği anlaşması imzaladı

0
103

britishHavaş, British Airways ile eğitim işbirliği anlaşması imzaladı

 

Türkiye’nin köklü yer hizmetleri şirketi Havaş, British Airways tarafından verilen eğitimi kurum içi eğitim modülüne entegre ederek, havayolu şirketinin Insignia programı dahilinde ‘Silver’ üye olarak yerini aldı.

 

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerine yer hizmetleri sunan Havaş, İngiltere’nin bayrak taşıyıcı havayolu British Airways (BA) ile eğitim anlaşması imzaladı. Anlaşmayla birlikte Havaş, British Airways’in yurtdışından eğitmenlerle yürüttüğü harekat memuru ve ramp ekip sorumlusu eğitimlerini kendi bünyesindeki eğitim modülüne entegre etti. Böylece Havaş, BA’nın uluslararası standartlardaki Insignia programı üyeleri arasına katıldı. Havaş BA’ya hizmet verdiği tüm istasyonlarda kendi eğittiği harekat memurları ve ramp ekip sorumlularıyla operasyonlarını sürdürecek.Havaş Genel Müdür Vekili Kürşad Koçak

Havaş Genel Müdür Vekili Kürşad Koçak, “Havaş olarak, tüm operasyonlarımızda en iyi hizmeti sunabilmek için çalışanlarımıza verdiğimiz eğitimleri uluslararası standartlara uygun nitelikte sağlıyoruz. Eğitim modüllerimizde de önceliğimiz, gelişen ve değişen sistem ve teknolojilere paralel kapsamlı eğitimlerle operasyonlarda görev alan çalışanlarımızı desteklemek. Bu doğrultuda, harekat memurlarına ve ramp ekip sorumlularına verdiğimiz eğitim başlıklarını, Avrupa’nın lider havayolu şirketlerinden British Airways’in eğitim prosedürlerine entegre hale getirerek havayolunun Insignia programına “Silver” üye olarak dahil olduk. Bu anlaşma, kurumumuzun verdiği hizmetlerde dünya standartlarını sağladığının da bir göstergesidir” dedi.

Anlaşmayla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki operasyonlarda Havaş’ın kendi bünyesinde sağladığı uluslararası standartlardaki eğitimin British Airways prosedürlerine uygunluğu tescillenmiş oldu. Insignia programı kapsamında;  headset, pushback&towing, ekip sorumlusu hizmetleri (SAL), harekat memuru hizmetleri (TRC) konusunda Havaş tarafından çalışanlara verilen eğitimlerin standartları, British Airways tarafından uygun donanım ve standartlarda kabul edilirken, koltuk ve perde konfigürasyonu eğitimi konusunda ise Havaş bünyesindeki eğitmenler sertifikalandırıldı.

Havaş, British Airways’e Atatürk Havalimanı’nın yanı sıra Nisan ayında başlamayı planladığı Milas-Bodrum ve Dalaman Havalimanı operasyonlarında da bu kapsamda hizmet sunacak.sertifika

Havaş hakkında

Türkiye’nin köklü yer hizmetleri şirketi Havaş, TAV Havalimanları’na bağlı olarak hizmet sunuyor. Dünyanın önde gelen havayolu şirketleri tarafından birçok kez çeşitli ödüllere layık görülen Havaş, aynı zamanda Türkiye’nin en eski yer hizmetleri kuruluşu. Havaş’ın başlıca faaliyetleri arasında; yolcu ve bagaj işlemleri, ramp, uçak temizlik, yük kontrolü ve haberleşme, kargo, uçuş operasyon, ulaşım, temsil ve gözetim hizmetleri yer alıyor. Türkiye’de 25, Avrupa’da 7 havalimanında yer hizmeti veren Havaş, tarifeli ve charter seferler yapan yaklaşık 200 hava yolundan oluşan zengin bir müşteri portföyüne sahip bulunuyor. Havaş, müşterilerine daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet sunmak amacıyla kapasitesi 1.500 ton/gün olan ithalat antreposuyla, antrepo hizmeti de sağlıyor. Havaş ayrıca, Batum Havalimanı’na bağlantı sağlayan, Hopa Yolcu Terminali’ni Aralık 2007’den bu yana işletiyor. Şirket ayrıca, 18 ilde havalimanı ile şehir merkezi arasında, havayolu taşımacılığı ile aynı konfora sahip otobüsleri ile yolcu taşımacılığı hizmeti de sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here